Lenovo Legion 7 uyku modunda interneti kapatıyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar merhaba. Lenovo Legion 7 model laptopumda uyku moduna aldığım zaman internet kesilmesi sorununu yaşıyorum. Aygıt Yöneticisi'nden "tasarruf yapmak için bu aygıtı kapat" tarzı bir seçenek vardı. Bunun tikini kaldırdım ama sorunu hâlâ yaşıyorum. Uyku moduna girdiği gibi internet gidiyor. Arka planda olan Steam indirmeleri falan hepsi hata veriyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Gece uyku modundayken oyun yüklemeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba. Lenovo Legion 7 model laptopumda uyku moduna aldığım zaman internet kesilmesi sorununu yaşıyorum. Aygıt Yöneticisi'nden "tasarruf yapmak için bu aygıtı kapat" tarzı bir seçenek vardı. Bunun tikini kaldırdım ama sorunu hâlâ yaşıyorum. Uyku moduna girdiği gibi internet gidiyor. Arka planda olan Steam indirmeleri falan hepsi hata veriyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı? Gece uyku modundayken oyun yüklemeyi düşünüyorum.

Güç yönetim moduna girdiğinizde uyku modunu kapatabilirsiniz.

Güç yönetim moduna girdiğinizde uyku modunu kapatabilirsiniz.
Tam olarak nasıl yapılıyor? Uyku modunu tamamen kapatmak istemiyorum o moddayken daha sessiz ve hafif çalışıyor bilgisayar.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Galiba şu kısımdan bir şeyler yapmam gerekiyor ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum.

Yok ilk kısımda pilde ve prize takılı seçenekleri var oradan yapılıyor.
Screenshot_3.png

Şu kısımdan bahsediyorsunuz sanırım. Burada ayarlarım böyle. ''Hiçbir Zaman'' seçeneğini işaretlemek istemiyorum hocam uyku moduna girmem lazım. Kendim laptop kapağını kapatınca geçiyor ama uyku modu esnasında internetin gitmesini istemiyorum kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı