Lenovo Legion hoparlöründen ses gelmiyor

RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5 5600H
Selam. Lenovo Legion model laptop kullanıyorum. Ekran kartı RTX3060, işlemcisi Ryzen 5 5600H. Yaklaşık 2 hafta önceye kadar hiçbir sıkıntı çıkmıyordu ama son zamanlarda bilgisayarın hoparlörü çalışmıyordu. Sorunun ses kartı sürücüsünden olduğunu tespit ettim. DDU ile Realtek sürücüsünü kaldırıyorum, sorun düzeliyor ama sonra bilgisayar otomatik geri yüklediği için yine hoparlörden ses gelmiyor. Bu konuda ne yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirm. (USB kulaklıkla vesaire çalışıyor sadece hoparlörde sıkıntı çıkarıyor.)

Selam. Lenovo Legion model laptop kullanıyorum. Ekran kartı RTX3060, işlemcisi Ryzen 5 5600H. Yaklaşık 2 hafta önceye kadar hiçbir sıkıntı çıkmıyordu ama son zamanlarda bilgisayarın hoparlörü çalışmıyordu. Sorunun ses kartı sürücüsünden olduğunu tespit ettim. DDU ile Realtek sürücüsünü kaldırıyorum, sorun düzeliyor ama sonra bilgisayar otomatik geri yüklediği için yine hoparlörden ses gelmiyor. Bu konuda ne yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirm. (USB kulaklıkla vesaire çalışıyor sadece hoparlörde sıkıntı çıkarıyor.)
Realtekin hizmetlerini devre dışı bırakmayı denedin mi ?

Realtekin hizmetlerini devre dışı bırakmayı denedin mi ?
Belki o zaman çalışmayacağı için düzelir.

DDU ayarlarından "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretleyerek işlemleri yapmayı denedin mi? Yapmadıysan o şekilde dene bir de.

DDU işleminden sonra bilgisayar açılınca da aşağıdaki sürücüyü kurmaya çalış. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

DDU ayarlarından "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretleyerek işlemleri yapmayı denedin mi? Yapmadıysan o şekilde dene bir de.

DDU işleminden sonra bilgisayar açılınca da aşağıdaki sürücüyü kurmaya çalış. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Dediğinizi yaptım. Sürücüyü kaldırınca sıkıntısız çalışıyor ama tekrar sürücü kurduğum gibi ses gidiyor ve Spotify'dan ya da YouTube'dan müzik veya video izleyemiyorum. Spotify müziği başlatmıyor hata veriyor YouTube'da videoyu oynatmıyor video donuyor. Şu an Realtek'i dediğiniz yöntemle kaldırdım ve öyle kullanıyorum umarım geri yüklenmez.

Bugün bilgisayarı kullanırken sürücüyü yine yükledi ve ses yine gitti ne yazık ki. Başka çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleme:
DDU işleminden sonra Windows Update hizmetini kapatmayı deneyebilirsin.

Windows Modül yükleyicisi ve Windows Update'yi kapatın, Windows Installeri de elle yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı