Lenovo Legion Y520 15IKBN Kilitlenme Problemi

SemihBV

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım yük altındayken kilitlenmiyor ama video izlerken ya da programlar arası geçiş yaparken kilitleniyor. Bazen fareyi hareket ettiremiyorum bazen de fareyi hareket ettirebilmeme rağmen herhangi bir işlem yapamıyorum. Bilgisayar kilitlendiğinde görev yöneticisinde ekran kartı kullanımları -1'i gösteriyor. Kilitlenme olacağı sırada bilgisayarda çok fazla kasma oluyor. 720P video izlerken bile sürekli atlayarak devam ediyor. Videodan ses gelmesine rağmen görüntü hiçbir şekilde olmuyor. Alttaki iki ekran görüntüsü de farklı zamanlara ait. İkisinde de ekran kartı kullanımları -1'de. Bu arada bilgisayarı 3 ay önce garantiye göndermiştim orada yeni SSD takıldı.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 32
  • 1.jpg
    1.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modeli kullanıyorum, ekran kartında eksi değeri ilk kez gördüm. Donanımsal arıza olabilir ama emin olmak için format atın driverları lenovonun sitesinden indirip kurun ve tekrar görev yöneticisine bakın. Hala aynıysa tekrar servise yollayın.

Formatı servisten geldikten sonra attım. Driverları bilerek lenovo'nun sitesiden kurmuyorum çünkü çok eski sürümlerin linklerini veriyorlar. Bilgisayarı kapatıp açtığımda hiçbir problem yokmuş gibi devam ediyorum. Bazen 2-3 gün hiç donmuyor bazen de günde 2 kere donduğu oluyor.

Geri
Yukarı