Lenovo legion Y520 Alınır mı?

EntropicDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar abilerim kardeşlerim 1 hafta içinde Lenovo Legion Y520 alacağım normal fiyatları 6300TL civarı fakat bayi fiyatından alacağım için 5100TL'ye denk geliyor. Sizce hemen almalı mıyım yoksa Monster'a yönelmeli miyim ya da MSI?

AC0593BB-7EFF-4360-A8AC-506D4C0B9BD2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Canavar alınacaksa Lenovodan alınmamalı fikrindeyim. Aynı zamanda 2 yıldır lenovo kullanıcısıyım. O derece bütçeniz var ise MSI'a yönelmek daha mantıklı.

Detaylandırabilir misin?
Haklısınız tabiki de fakat araştırmalarım sonucunda bu sisteme yöneldim. Monster alacaktım fakat kasa ve diğer parçalarını cleue tam hatırlamıyorum öyle bir firmadan getiriyormus ve parasını hak etmeyen sistemler. Ve yeniden dile getiriyorum cok arastırdım ve fıyatına göre en iyi sistem bu bence. MSI da düşündüm fakat düşük sistem ama fiyatları pahalı değmez diye düşündüm 😊

Detaylandırabilir misin?
Ben buna dün gece mesaj yazmıştım ama gönderilmemiş sanırsam. Detaylandırmam gerekirse.
Şimdi genelleme yapmak doğru olmaz elbette ama burada ben Casper alınmaz dediğim zaman beni destekleyecek adam sayısı 10da 8dir. Böyle düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Modelden modele farklılık gösterebilir ama marka aynı marka bende ideapad 510 var. Benim önümdeki tek seçenek de bu bilgisayardı. Bilgisayarın dizaynı tasarımı gerçekten berbat. Tamam metal gövde kullanılması güzel, inceliği güzel vs. birçok şeyi güzel. Lakin sen gidip de klavyenin en çok kullanılan bölgesi WASD bölgesinin altına ekran kartıdır işlemcidir çok ısınan bileşenleri koyarsan bu facia olur. Ayrıyeten Lenovonun montaj konusunda sorunları var. Ekranımın sol altında beyaz bi noktacık var nedeni montaj yaparken vidaların bileşenlerin fazla sıkılmasından kaynaklı bir nokta (ölü piksel değil). Bütçeniz az bir para değil ve alacağınız sistemin uzun vadeli olmasını istiyorsunuzdur muhtemelen. O yüzden ben Lenovo önermiyorum, Casperdan sonra gelecek bir markadır gözümde. Ha kafanıza koyduysanız aman derim fazla araştırmadan almayın. Şikayet sitelerine modelin şikayetlerine bakın. Kronik bir sıkıntısı olabilir. Didik didik etmeden almayın dediğim gibi bütçeniz yabana atılacak bir miktar değil. Almışken en iyisi almanızı bu nedenle Lenovodan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Fiyata göre gerçekten uygun geliyor sana alınabilir cihaz. Eğer tek bu cihaz üzerinden böyle ucuza alıyorsanız tercih edilebilir. Eğer başka laptoplarda da buna benzer ucuza alma fırsatınız varsa bekleyip almak uygun olabilir. Yeni işlemcili laptoplar daha uygun olur buna nazaran biraz pahalı olacak.

Fiyat performans 1050Tilarda inanılmaz. 16 gb ram, ssd vs. var.

Ben aldım. Dün uygulamaları kurdum, güncellemeler, driver vs. Bugünde oyun testi yaptım. Çok başarılı. Özellikle soğutması ve klavyesi (klavyede çıkabilecek sorun klavye ile alakalı değil)

Piyasada şuan hemen her laptopta birden fazla kullanıcının karşılaştığı, kronik bir sorun oluyor zaten.

Fiyat performans 1050Tilarda inanılmaz. 16 gb ram, ssd vs. var.

Ben aldım. Dün uygulamaları kurdum, güncellemeler, driver vs. Bugünde oyun testi yaptım. Çok başarılı. Özellikle soğutması ve klavyesi (klavyede çıkabilecek sorun klavye ile alakalı değil)

Piyasada şuan hemen her laptopta birden fazla kullanıcının karşılaştığı, kronik bir sorun oluyor zaten.
Aynı üründen bahsediyoruz sanırım nasıl buldunuz herhangi bir sorun teşkil edeceğe benziyormu?

Gittigidiyordan aldım linki; Lenovo Y520 Intel Core I5 7300hq 16gb 1tb + 128gb Ssd 4 Gb Gtx1050ti Ekran Kartı Freedos 15.6 Fhd 8 GittiGidiyor'da 330949150

fiyat en uygun burdaydı ama ben aldıktan sonra değişmiş olabilir araştırın daha ucuzu için. Şuan için ben çok memnunun. Genel kullanımda gecenin sessizliğinde yük olmasa bile hafif bir fan sesi var. Oyun oynarkende fan sesi biraz fazla. Onun dışında bir eksisini görmedim. soğutması çok iyi. 1.5 saatlik oyun oynamada (v sycn kapalı, sürekli tam güçte) ekran kartı 65 derece, cpu mak 75 derece oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı