Çözüldü Lenovo Legion Y520, M.2 NVMe SSD ana depolama olarak seçilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sunds1

Decapat
Daha fazla  
Lenovo Legion Y520 laptopuma M.2 NVMe SSD taktım. Disk klonladım, her şeyi hallettim fakat BIOS da Boot menüsünden ana depolamayı SSD olarak seçemiyorum. Her PC'yi açtığımda restart tuşuyla açıp Boot menüden SSD'yi seçmem gerekiyor normal başlatınca HDD ile başlıyor, bu sorunumu nasıl halledebilirim?

Lenovo Legion Y520 laptopuma M.2 NVMe SSD taktım. Disk klonladım, her şeyi hallettim fakat BIOS da Boot menüsünden ana depolamayı SSD olarak seçemiyorum. Her PC'yi açtığımda restart tuşuyla açıp Boot menüden SSD'yi seçmem gerekiyor normal başlatınca HDD ile başlıyor, bu sorunumu nasıl halledebilirim?
Bios'taki Boot menüsünde önyükleme önceliğini değiştirmelisiniz. SSD'yi ilk sıraya kaydırın veya Boot Option 1'e girerek SSD'yi seçin.

BIOS'umda öyle bir seçenek yok işte 1. HDD 2. SSD olarak gözüküyor fakat değiştiremiyorum.
Hocam öyle bir seçenek yoksa onları kaydırmalısınız. Fareyle kaydırmayı veya kısayol tuşlarını kullanarak kaydırmayı deneyin.
Not: Bios'taki boot seçeneklerinin ekran görüntüsünü veya fotoğrafını atar mısınız?
Ekleme: Lenovo sayfasında + ve - tuşlarıyla kaydırabileceğiniz yazılmış. F5 ve F6 tuşlarını da deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba
Sorunu çözebildiniz mi acaba ?
Aynı bilgisayar için ben de bir ssd almayı düşünüyorum. Hangi model ssd aldınız öğrenebilir miyim ?

Merhaba
Sorunu çözebildiniz mi acaba ?
Aynı bilgisayar için ben de bir ssd almayı düşünüyorum. Hangi model ssd aldınız öğrenebilir miyim ?
Eğer sizin için sıkıntı değilse HDD üzerindeki sistem bölüntülerini silebilirsiniz. Böylece doğrudan SSD ile açılması gerekir.
Uyarı: SSD üzerindeki UEFI bölüntüsünün sağlam olduğuna emin olun.

Geri
Yukarı