Lenovo Legion Y520 Tasarruf kipi nedir?

hugedead

Decapat
Yakın zamanda Y520 almıştım ve pil hakkında çok fazla bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim.

1. Yeni nesil oyuncu laptoplarında makinenin hep şarjda olması pil ömrünü azaltır mı ?
  2. Lenovo Vantage adlı uygulamada Tasarruf kipi diye bir şey var ve aynen şöyle yazıyor: "Bilgisayarınız çoğunlukla AC'ye takılıysa, bu ayarı kullanın. Bu kip etkinleştirildiğinde, pil sadece kapasitesinin %55 ila 60'ı kadar şarj edilir ve pil ömrü en üst düzeye çıkarılabilir. Ancak bu durumda bilgisayarınızı AC güç kaynağından ayırdıktan sonra kullanabileceğiniz süre kısalır."

Şimdi laptop şarjdayken bu ayarı kullanmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ürün bende de var yaklaşık 6 aydır o şekilde kullanmaktayım. İlk aldığım zaman %100 sarj 3-4 saat civarı götürüyordu normal kullanımda ve şu an da yine aşağı yukarı 2 saatlik bir filmi tam sarjda izleyebiliyorum. Zorlasam 3 saat dayanır heralde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı