Lenovo Legion Y530 çok ısınıyor

atprk

Kilopat
Merhaba. Elimde bu laptop var. Daha yeni olmasına ve yorumları da güzel olmasına rağmen işlemci boşta bazen 50-60 derece iken bazen 80-85 dereceye çıkıyor, tabii bu derecede fanlar devreye giriyor hemen. Oyun açıldığında ise 90-99 derece arasında oluyor sizce sorunu termal macun yenilemek ile çözülür mü? Bu sorun yüzünden bilgisayarda ki tüm oyunları sildik. Bilenler varsa termal macun olarak bu termal macunu düşündüm. Kendim sürebilirim veya Vatan Bilgisayar gibi yerler benim için sürerler mi güvenli olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sİsteminiz temizmi arka planda çalışan uygulamaları takip edin. Win10 güncelleme belasına işlemciyi çok gereksiz kullanabiliyor. Antivirüs programlarıda aktif koruma yapıcam derken gereksiz kaynak tüketebiliyor.

Sİsteminiz temizmi arka planda çalışan uygulamaları takip edin. Win10 güncelleme belasına işlemciyi çok gereksiz kullanabiliyor. Antivirüs programlarıda aktif koruma yapıcam derken gereksiz kaynak tüketebiliyor.
Sistem temiz tabiki görev yöneticisinden kim ne kullanıyor baktım mesela şu an işlemci kullanımı yüzde 4 iken sıcaklığı 60 derece.

Çihazı 3-5 aydır kullanıyor ve fan temizliği yapılmadı ise bakır nözüller tıkanmaya başlamıştır ve bakır boruların üzerinde sıcaklık soğukla buluşamıyor olabilir. Gerçi intel işlemcileer biraz sıcağı seviyor. İ5 7300hq, 8300h ve i7 7700hq kullanmışlığım var onlarda boşta 50-55c arası ısılarda duruyordu. 45w mobil inteller bu derece Ryzen mobilde 35w modellerde 40-45c gibi.

Dediğiniz de muhtemel ama bence sorun termal macun düzgün olmadığından olabilir. Daha önce başka bir arkadaşta aynı sorun üzerine konu açmış şimdi fark ettim. Benim sorumda mahalle bilgisayarcısı gibi yerlere pek güvenmiyorum işi düzgün yapabilecek bir yer var mı onu soruyorum.

Bu termal macunu sürme olayı çok kritik bir nokta değil ama sıkıntı olan gerçek ürünün elimize geçmesi. Bakıyorsunuz a marka macun 1-2 yerde rakam çok yüksek birkaç yerde neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Yerli ve milli görüş birisi kazıkçı diğeri diğeri hakkınla satıyor ama maalesef bizim piyasamız hangisi yüksek kar bırakıyorsa o mal kalitelidir. O yüzden termal macunun fasonmu yoksa gerçekte o marka olduğunu bulmak sıkıntı. Çok uzun yıllardır piyasada iş yapıyorum herşey ithalatçının insiyatifinde.

Bu termal macunu sürme olayı çok kritik bir nokta değil ama sıkıntı olan gerçek ürünün elimize geçmesi. Bakıyorsunuz a marka macun 1-2 yerde rakam çok yüksek birkaç yerde neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Yerli ve milli görüş birisi kazıkçı diğeri diğeri hakkınla satıyor ama maalesef bizim piyasamız hangisi yüksek kar bırakıyorsa o mal kalitelidir. O yüzden termal macunun fason mu yoksa gerçekte o marka olduğunu bulmak sıkıntı. Çok uzun yıllardır piyasada iş yapıyorum her şey ithalatçının insiyatifinde.
Cooler master ürünlerine güvenim sonsuz .Araştırıp almak lazım zaten örneğin normalde aklımda Noctua nt h1 vardı ama artık hiçbir yerde bulunmuyor.

Cooler master, Arctic ve zalman macunları tercih ediyorum bende ve mobilde gümüş ve altın katkılı denilenlerden uzak duruyorum (tecrübesi dinamik ısı dayanıklığı kötü). Mobil işlemciler çok dinamik ısı değerlerine sahip o yüzden krema formu değil çamur formlu ürünler daha sağlıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı