Lenovo R5 530 Sürücü problemi

atscn3

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bir süre önce bilgisayarımı güncellememden sonra mavi ekran hatası almaya başlamıştım. Temiz kurulum yaptıktan sonra bu hata geçti fakat AMD ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra yeniden almaya başladım. Bilgisayar güncellemesinden sonra Windows ekran kartını otomatik kurmuş sanırım. Aygıt yöneticisinde AMD Radeon R7 Graphics ve AMD Radeon M440 diye iki tane ekran kartı görünüyordu. Tekrar hata almaya başlayınca Lenovo destek sitesinden cihazımı tanımlayıp özelliklerine baktığımda Ekran Kartları kısmında AMD Radeon 530 yazdığını gördüm. Sorun bundan mı kaynaklanıyor? Eski sürücüyü silip bunu mu yüklemeliyim? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop modeliniz ne?
Ve ekran kartı donanım kimliği.
Nasıl öğreneceğim derseniz bu bilgisayarım'a sağ tık yapın yönet'e basın açılan sekmeden sol taraftan aygıt yöneticisi sekmesini açın görüntü bağdaştırıcılarından iki kez tıklayın açılan pencerede en üst yerden ayrıntılara gelin özellik yazan yerden o bölmeden donanım kimliklerini seçin ve en üsttekini bize yollayın.
Son olarak Windows sürümü nedir acaba?

Ekran kartı donanım kimliği : PCI\VEN_1002&DEV_6900&SUBSYS_380417AA&REV_C3
Cihazımın Modeli Lenovo ideapad 320 15ABR
Windows sürümüm : Windows 10 Home 21H1

Ayrıca harici ekran kartımı kullanamıyorum. Hiçbir uygulamada veya oyunda devreye girmiyor. Birincil olarak ta ayarlayamıyorum. Bunun sebebi nedir ve bir çözümü var mı ?

Aygıt yöneticisinde R7 M440 olarak görünüyor. 530 un ismi M440 olarak mı görünüyor yani?
Ama kullanamıyorum. Devreye girmiyor. Sadece öylece yüklü sistemde. Bi hayrı yok

Dosya Ekleri

• IMG_20210610_140958.jpg
    IMG_20210610_140958.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı