Lenovo Servis Problemi

erener

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 2017 haziran ayında almış olduğum Lenovo İdeapad 310 notebook Aralık ayında kendiliğinden yeniden başlama problemi ile servise verdim. Servise vermemin akabinde anakartı değişti ancak problemim hiç düzelmedi belirli belirsiz yeniden başlıyordu. Bu şekilde 4 kere servise teslim etmemin her sonrası günde mesaj atarak cihazımın onarımının tamamlandığını belirtiler ancak hiç bir işlem yapılmadan her seferinde tarafıma verildi. Son servis olayından sonra teknisyeni çağırdım yanıma ve Lenovo Vantage programında her seferinde tarama yaptığımda Anakart-USB hatası veriyordu bilgisayarım başka bir cihaz getirmesini ve mukayese isteğimi belirtim diğer cihazda problem gözükmüyordu ve bu esnada teknik servisin göremediği yeniden başlama problemi tekrar başladı teknisyen sonrasında tekrar servis kaydı açmamı istedi. DOA kapsamında değişim olacağını belirtti ancak halen tarafıma net bir bilgi verilmedi. Sadece parça değişimi yapılacak diye mail geldi ama sonrasında BDH'ın sitesinden sorguladığımda onarım devam ediyor yazdı. Konu ile alakalı daha evvel tüketici hakem heyetine başvurdum ama artık süreç beni fazlasıyla yordu ve sadece savunma istendi.
Bu mesajı ne için yazıyorum, Lenovo firmasının ne yazık ki eski kalitesi yok. Ne teknik servis olarak ne de ürün olarak şikayet amaçlı mail yazdım. Resimlerden görmüş olduğunuz üzere satış sonrası desteğin ne denli iğrenç bir yapıda olduğunu ve bezdirici olduklarını anlayabilirsiniz. Şikayet için mail atıyorum seri numarasını yazdığım halde pişkinlikle tekrar seri numarası soruyorlar bir de solved diye çözülmüş yazmışlar konuyu daha arayan ve ilgilenen olmadı bile. 1 aydır cihazım sürümcemede ve ne DOA raporu için arandım ne de yaşadığım konuyla alakalı bir özür dilendi. Bu tarz firmalar için bir yaptırım yok mudur, neden hep tüketici mağdur ediliyor? Artık Lenovo denen firmadan toplu iğne dahil almam daha doğrusu. BDH firmasının teknik servis hizmeti vermiş olduğu HP ve lenovo markalarını desek daha doğru olur.

lenovo1.JPG

lenovo2.JPG

lenovo3.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı