Lenovo teknik servisine güvenilir mi?

erayaau

Picopat
Katılım
4 Mart 2021
Mesajlar
356
Merhaba, uzun bir araştırma sonrası kendime Lenovo marka bir laptop almaya karar verdim fakat ileride, örneğin üzerine su döküldü vesaire, cihazın servise gitmesi gerekti. Servis benden para ister mi yoksa ücretsiz bir şekilde mi hallolur bu sorun? Sizin de Lenovo teknik servisi ile ilgili deneyimlerinizi dinlemek hem de soruma cevap bulmayı isterim.
 

R.B.D

Kilopat
Katılım
28 Haziran 2013
Mesajlar
1.052
Çözümler
3
Su dökülmesi vb. senaryolar kullanıcı hatasıdır. Hangi marka alırsanız alın servis karşılamaz.
 

zeki1981

Centipat
Katılım
22 Temmuz 2020
Mesajlar
3.632
Çözümler
20
Kullanıcı hatası mesela su dökülme kullanıcı hatasıdır her servis aynı prosedürü izler o sebeple marka fark etmez ve böyle bir durumda PC'nin parasına yakın para isterler.
Siz temiz kullanmaya bakın.
 

Rutheniu

Decapat
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
580
Makaleler
5
Çözümler
6
Bu tarz sorunlar "tüketici hatası" altında geçen sorunlardır dostum. Cihazın garanti süresi neyse (örn. 2 yıl) o garanti süreci boyunca sizin hatanızdan kaynaklanmayan tüm sorunlar için teknik servisler ücretsiz değişim/iade/tamir yapmaktadır. Fakat iş su dökülmesi, vurma, kırma gibi kullanıcı hatası konulara gelince bu tür parça değişim ve tamiratlar tamamen garanti kapsamı dışında olur.

Tabi bunun da bir çözümü var. Ürünü satın aldığınız mağazadan bu ürünü alırken ek olarak yıllık "kasko" paketi talep edebilir ve ek ücret karşığında kasko paketi alabilirsiniz. Bu kasko paketinin içeriğine göre (bazıları 1 adet ekran değişimini ücretsiz yapıyor mesela) sizden kaynaklı hatalar da olsa bu şekilde ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Ama unutmayın bu ürünü "satın aldığınız mağazan" bu tarz kaskoları yaptırabilirsiniz.
 

Quantum9

Centipat
Katılım
10 Kasım 2020
Mesajlar
1.692
Makaleler
3
Çözümler
3
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Servis deneyimim var. RAM upgrade ve temizlik, termal macun yenilenmesi için yolladım.
RAM ücretini aldılar, ger kalan bakımlar bedava ekran dahil tüm kasayı temizleyip yollamışlardı. Sıfır cihaz gibi görünüyordu.
 
Yukarı