Lenovo Thinkpad E490 Reset NVRAM sonrası açılmıyor

umutcitlak

Femtopat
Daha fazla  
OpenCore Big Sur'u yüklemek için iki diski de sildim ve yüklemeyi başlattım. Verbose ekranında takılı kalıyordu, reset NVRAM yaptım tekrar girmeyi denedim kuruluma ve laptop kapandı. PC'nin güç tuşuna basıyorum fan çalışıyor fakat ekrana hiçbir görüntü gelmiyor artık. BIOS'a dahi giremiyorum. Garantisi vardı ama arkasını açtım, harddiskleri, bataryayı ve BIOS pilini çıkardım taktım. Sonuç alamadım. BIOS'u resetlemek için iğne girişi veya bir tuş kombinasyonu bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Lenovo Thinkpad E490 model no: 20N8S18400.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke garantisini bozmasaydınız. Bir daha böyle bir şey olursa garantiyi bozmayın. Direk servise yollayın. HDD'yi çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin HDD olmadan.

Keşke garantisini bozmasaydınız. Bir daha böyle bir şey olursa garantiyi bozmayın. Direk servise yollayın. HDD'yi çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin HDD olmadan.

Eski bilgisayarımda da Hackintosh denemelerimde benzer açılmama durumu oluyordu (NVRAM'le alakasız olarak). Dediğiniz gibi HDD çıkarıp açınca BIOS açılıyordu. Benzer bir durum olmasına güvendim açtım. Fakat işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı