Lenovo Thinkpad E540 ses ve mikrofon kapatma tuşlarının ışıkları yanmıyor

NovaRiper

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G18
Intel Core i9 13980HX
Nvidia GeForce RTX 4070
16GB DDR5 4800MHz RAM
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar selamlar, Lenovo Thinkpad E540 laptopum var. 1.5 sene kadar önce Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttim, yükseltmeden sonra baktım ki mute ve mikrofon mute tuşlarının aydınlatması varmış, Windows 8.1'de çalışmıyordu. Birkaç hafta sonra aydınlatmalar yine yanmamaya başladı. Geçenlerde Windows sürümümü 20H2'ye yükselttim ve bu aydınlatmalar yine yanmaya başladı. 1 aya yakın bir süredir aydınlatmalar yanıyordu, bugün yanmamaya başladı. Acaba bunun sebebi nedir, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tuşlar F tuşlarından mı yoksa klavyeden bağımsız mı?
F1 mute tuşu, F4 ise mikrofon mute tuşu. Fn tuşunda da bu aydınlatmadan var o yanıyor, sadece bu ikisi yanmıyor. Ayrıca Numlock, Capslock tuşlarına ve bahsettiğim mikrofon mute tuşlarına basınca ekranda Capslock açık/kapalı, Numlock açık/kapalı ve mikrofon açık/kapalı uyarısı geliyordu. Artık o uyarı da yok.

F1 mute tuşu, F4 ise mikrofon mute tuşu. Fn tuşunda da bu aydınlatmadan var o yanıyor, sadece bu ikisi yanmıyor. Ayrıca Numlock, Capslock tuşlarına ve bahsettiğim mikrofon mute tuşlarına basınca ekranda Capslock açık/kapalı, Numlock açık/kapalı ve mikrofon açık/kapalı uyarısı geliyordu. Artık o uyarı da yok.
Mute ve mikrofon mute tuşunu kullanmayı birde "Fn" tuşuna basılı tutarken denermisiniz?

Mute ve mikrofon mute tuşunu kullanmayı birde "Fn" tuşuna basılı tutarken denermisiniz?
Mute tuşu zaten çalışıyor ama ışık yanmıyor zaten Windows' un sol üstte çıkan ses çubuğunda görebiliyorum, mikrofon mutenin çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Az önce derste denedim ama sanırım çalışmıyor, uyarı da yok ışık da. Fn ile de fark etmiyor, aynı.

Mute tuşu zaten çalışıyor ama ışık yanmıyor zaten Windows' un sol üstte çıkan ses çubuğunda görebiliyorum, mikrofon mutenin çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Az önce derste denedim ama sanırım çalışmıyor, uyarı da yok ışık da. Fn ile de fark etmiyor, aynı.
Belki daha bilgili biri yazar konuya. Benim bilgim bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı