Lenovo Thinkpad Edge E220s Üzerinde Hackintosh Denemelerim

adembaba

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,
Son zamanlarda bir kaç farklı model notebook üzerinde OSX yükleme denemelerim oldu.

Bunlardan DELL Studio XPS 1645 model bilgisayarda hem Mavericks hem de Yosemite sürümlerini tam çalışır halde kurabildim. Donanım olarak üzerinde ki orjinal Mini PCIe kartın yerine Atheros Wifi+BT kartı taktım.

Şimdi kendi kullandığım Lenovo ile ilgili çalışmalar yapıyorum.

İlk önce Niresh ile Maverick yüklemeye çalıştım bun da Intel HD 3000 Ekran kartını yüklemede sorun yaşadım.

İkinci olarak Unibeast ile denedim. Unibeast ile hem Maverciks hem de Yosemite sürümlerinde sorunsuz bir kurulum gerçekleşiyor ve kurulum bittiğinde özellikle Intel HD 3000 Ekran kartını sorunsuz yüklüyor ve 384 MB Bellek görüyor.

Burada ise sıkıntım diskten boot etmeyi beceremedim bir türlü. Unibeast rehberine bağla kalarak yaptığım çalışmada kurulum bittiğinde Multibeast yükleniyor bunun sonuncunda bootloader'ı diske yüklemesi gerekiyor bu kısmı aşamadım.

Bu arada burada 10.9.5 için verilen rehberi kullanarak bu bilgisayara Windows 8.1 ve Yosemite Dual boot kurmaya çalıştım. Kurulumu tamamladım. USB'den boot ettiğimde Clover boot loader ile sorunsuz olarak hem windows hem de OSX'e erişebiliyorum. Yine rehbere uygun olarak USB deki EFI bölümünden aldığım CLOVER klasörünü diskteki EFI klasörüne kopyalayıp diskten boot etmeyi ve Ekran kartını aktif hale getirmeyi denedim.

Burada şöyle bir sorun oldu. CLOVER klasörünü sorunsuz olarak diske kopyaladım. Clover Options menüsünden de diske ekledim. Diskten boot ettim. Boot işlemi halloldu fakat bu sefer açılış ekranında takılmaya başladı. Power Management vb bir sorundan dolayı takılıp kalıyor.

Buradan sonra takıldım kaldım.

Recep Bey önerilerinizi bekliyorum. Biraz destek lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı