Lenovo thinkvision S22-E19 ölü piksel mi toz mu?

TheHypesTR

Hectopat
Selamlar, monitörümde "Lenovo thinkvision S22-E19" siyah ekrandayken beyaz gri ekrandayken açık mavi seklinde bir nokta var. Monitörde güç yokken (ekran kapalıyken - prizden güç almazken) beyaz oluyor yani parlıyor. Diğer renklerde belli olmuyor. Acaba bu toz mudur, ölür piksel midir, yoksa darbe mi almıştır? Ilk aldığımda fark etmedim o zamanlar yoktu galiba.

Hocam, resim atma şansınız var mı? Bir de piksel testi yapabilirsiniz.

Hocam, resim atma şansınız var mı? Bir de piksel testi yapabilirsiniz.
Test yaptım, sadece siyah arka planda beyaz, gri arka planda açık mavi yanıyor. Ekran kapaliyken ise parlıyor. Hocam resim atamıyorum belli olmuyor. Hicbir şekilde siyah nokta halini göremedim. Diğer renklerde de belli olmuyor. Monitörü de ilk aldığımdan beri hiç oynatmadim yerinden darbe olmasi da zor ihtimal. Ve temizliğini de hafif nemli fiber bezle yaptım.

Test yaptım, sadece siyah arka planda beyaz, gri arka planda açık mavi yanıyor. Ekran kapaliyken ise parlıyor. Hocam resim atamıyorum belli olmuyor. Hicbir şekilde siyah nokta halini göremedim. Diğer renklerde de belli olmuyor.
Sıkışmış piksel tarzı bir şey olabilir.

Dışarıdan hafifçe bastırmayı deneyin.

Hocam, ölü piksel olduğunu zannetmiyorum. Beyaz ekranda belli olması gerekir.

Sıkışmış piksel tarzı bir şey olabilir.

Dışarıdan hafifçe bastırmayı deneyin.
Az önce tekrardan fiber bezle hafif bastırarak silmeye çalıştım ama hâlâ siyah ekrandayken parlıyor. Güç yokken bile parlıyor.
Hocam, ölü piksel olduğunu zannetmiyorum. Beyaz ekranda belli olması gerekir.
Beyaz ekranda hiç belli olmuyor :)
Acaba aldığım yere göstersem mi?
Son zamanlarda çok fazla elektrik gitti geldi acaba ondan olmuş olabilir mi? monitör hep prizde takılıydı ve çoğu elektrik gittiğinde pc açıktı.
@Yener K. @SkyRose @326001 biraz bastırdım sanki daha az gözükür oldu gibi. Ve sadece siyah ekranda gözüküyor belli oluyor gride de artık beyaz şekilde ama çok daha az belli oluyor.
20200913_222535 - Hızlı Resim (Gri)
20200913_222607 - Hızlı Resim (Siyah)
20200913_222618 - Hızlı Resim (Beyaz diğer ekranlardaki gibi belli değil)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı