Lenovo V110-15ıkb RAM önerisi

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Şu an elimde Lenovo V110-15ıkb 80th model bir notebook var. Bu notebookun üzerinde anakarta lehimli 2133MHz hızında çalışan 4 GB CL15 DDR4 bir bellek ve yanında bir adet boş SO-DIMM slotu var. Ben bu bilgisayara 4 GB daha takmak istiyorum. Bu bilgisayar ile uyumlu çalışabilecek bellek önerebilir misiniz?
Ayrıca bu bilgisayara 4 GB'tan fazla bellek takmak uyumluluk sorunu yaratır mı? Yaratmazsa daha büyük boyutta bellek de önerebilirsiniz.
Bu da CPU-Z tablosu: (SPD kısmı iki slotta da boş).

bellek.PNG

Yanına 8 GB takabilirsin. ( Ben 8+4 kullanıyorum. Lenovo L340 )
Bunu alabilirsin.

Peki 4+8 esnasında çift kanal olarak mı çalışıyor? Veya oyunlarda performansa etkisi veya zararı oluyor mu? Benim aklımdan da geçti ama biraz 4+8 konfigürasyonunda tereddütlüyüm. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Öneriniz için teşekkür ederim.

Intel işlemciler Flex modda 8+4 stabil şekilde çalışabiliyorlar. Performans olarak çok ciddi artış oluyor tereddütün olmasın. Oyunların ve uygulamaların tepki süresi hızlandı. Akıcılık artıyor.
8+4 kullanıyorum bende dediğim gibi. i5 8265U işlemci ile.

Intel işlemciler Flex modda 8+4 stabil şekilde çalışabiliyorlar. Performans olarak çok ciddi artış oluyor tereddütün olmasın. Oyunların ve uygulamaların tepki süresi hızlandı. Akıcılık artıyor.
8+4 kullanıyorum bende dediğim gibi. i5 8265U işlemci ile.
O halde ben bunu alıyorum. Ürünüm gelirse birkaç ay sonra deneyimlerimi de aktarırım. Çok teşekkür ederim size.

Rica ederim. Kolay gelsin.
Güncelleme: Maddi yetersizlikten ötürü 8GB alamayacağım. Crucial'ın 4GB'lık belleği var. Bunu önerir misiniz? Ayrıca başka 4GB bellek öneriniz var ise yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı