Lenovo V310-15IKB Laptop RAM Yükseltme

deathbat

Kilopat
Merhabalar,
Lenovo V310-15IKB
4 GB 2133 MHZ DDR4 RAM
İ5 7200U
AMD R5 M430
Özelliklerine sahip bir laptobum var ve RAM'ini 8 yapmak istiyorum ama sadece 2 yerde falan bulabildim internette. Sonra, önce tam anlamıyla özelliklerini öğreneyim ve sizden yardım isteyeyim diye AIDA64 ve CPU-Z programlarını indirdim, sonuçlar aşağıda. Ama CPU-Z'de bir sorun var galiba burda slotlar görünmüyor.
398721
398718

Bir de bu SDRAM ve SODIMM olayı var. AIDA SDRAM olarak gösterirken, görev yöneticisi SODIMM olarak gösteriyor. Resimlerde var, hangisi doğrudur?
398719
398720

Ve bu RAM'i Aliexpress dışında edinebileceğim neresi vardır? Ve bu ilk RAM yükseltme deneyimim olacak bir laptopta, bu yüzden sohbet etmek isterim. Teşekkürler.

Bilgisayarınıza DDR4 2133 MHz RAM almanız gerekiyor. Kendiniz bu işlemi yapabilirsiniz. 2.el RAM 150₺ ye bulursunuz illaki sıfır almanıza gerek yok.

Teşekkür ederim 2.ele de bakarım. Peki şu SDRAM SODIMM olayı nedir biliyor musunuz?
Tamamen RAM üzerindeki çiplerin fiziksel dizilimi ile alakalı bir farktır. Çiplerin çifter olarak dizilimi anlamına geliyor. Kafaya takılacak bir durum değil. Dediğim şekilde alın sorun yaşamazsınız. Bu arada RAM yükseltmeden önce BIOS sürümünüzü güncelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen RAM üzerindeki çipler'in fiziksel dizilimi ile alakalı bir fark'dır. Çiplerin çifter olarak dizilimi anlamına geliyor. Kafaya takılacak bir durum değil. Dediğim şekilde alın sorun yaşamazsınız. Bu arada RAM yükseltme'den önce BİOS sürümünüzü güncelleyin.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri
Yukarı