Lenovo Vibe K5 İşletim Sistemi Önerisi

nitalemened

Decapat
2016'dan beri kullandığım Lenovo Vibe K5 model bir telefonum var. Yılların getirdikleriyle, virüs bulaşması (PlayStore dışında telefona bir şey yüklememi engelleyen ayar açık olmasına rağmen bulaştı ve hard reset atarak bile silemiyorum.) ve zaten çıktığı dönem için bile giriş seviyesi bir telefon olması nedeniyle artık tam manasıyla ölmek üzere. Aşırı beklentilerim yok. Şu oyunu oynayayım, şu fotoğrafı çekeyim de demiyorum. Elimin altında birkaç basit işi yapsın benim için yeterli. Lafı daha fazla uzatmadan niyetimi açıkça belirteyim:

GSM çağrılarını ve SMS'lerini alabilmek (aynı zamanda numaraları isimlerle kaydetmek ve çağrı kaydı kısmı da dahil), kameraya ne kadar nadiren ihtiyacım olsa da
kullanabilmek, ses dosyalarını atıp dinleyebilmek (lisanslanmamış, satın alınamayan müzikleri & şarkıları dinlemek için), telefon mikrofonunu kullanabilmek.

Kesinlikle kullanabilmem gereken uygulamalar: Steam, Turkcell Dijital Operatör & GNÇ, Authy, Papara, İninal, Gmail, Google Fotoğraflar, Evernote, WhatsApp, YouTube, Instagram, Spotify, Discord, Reddit
Olmazsa üzülmeyeceğim fakat olmasına sevineceğim uygulamalar: Twitter, IMDb, Soundcloud, Stremio, Netflix, Flickr

Android işletim sistemi kullanmak zorunda değilim, eğer bu şartları yerine getirebilen güvenilir & stabil bir sistem varsa onu da kullanabilirim. Şimdiden yardım etmek için niyetlenen herkese teşekkür ederim.

Telefonun özellikleri:
İşlemci: 8x 1.4 GHz ARM Cortex-A53
Yonga Seti (Chipset): Qualcomm Snapdragon 415 MSM8929
Ekran Kartı : Adreno 405
Ram: 2GB (Tek kanal 667 MHz)
Dahili Depolama: 16GB

Yeni konular

Geri
Yukarı