Lenovo Y50-70 mavi ekran hatası

omrguzel

Hectopat
RAM
Samsung M471B1G73DB0-YK0 8GBx2
SSD veya HDD modeli
JamesDonkey JD960
Ekran kartı
Nvidia Gtx 860M & Intel HD4600
Anakart
Lenovo 20378
İşlemci
İntel i7-4710HQ
Herkese merhaba, Lenovo Y50-70 laptop kullanmaktayım. Yaklaşık 10 gün önce yanlış driverdan dolayı güvenli modda açıldı. Güvenli moddan driver sildim ve o mod üzerinden kurulum yaptım. Kaç gündür deniyorum sorunu çözemedim. Bilgisayar şu an normal modda açılıyor fakat güvenli mod yöntemlerini denediğimde asla geçmiyor. En büyük problem durduk yere mavi ekran verip kapanıyor. Masaüstünden ya da herhangi bir yerden sildiğim dosya geri geliyor ya da yüklediğim attığım veriler yeniden başlatınca siliniyor. Çok ciddi bir problem var ama yedek almaya başladığımda mavi ekrana atıp kapanıyor. Windows güncellemelerine geldiğimde bir sorun oluştu yazıyor. Yani şu an asla kullanamıyorum hiçbir özellik çalışmıyor... Direkt format atıp kurtulacağım ama verilerim önemli, güvenli modda başlatıp yedek alsam bile yeter bana. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Sildiklerim geri gelip, yüklediklerim de silinince yani yaptığım hiçbir değişikliği kabul etmeyince BIOS pilinden şüphelenip değiştirdim ama sonuç hala aynı... Virüsten şüphelendim Defender tarama yapmıyor, güncelleme yaparsam her şey düzelir dedim güncelleme kısmı açılmıyor.

Dump dosyalarım: dump

Son düzenleyen: Moderatör:
Live linux ile sistemi boot edip o şekilde verilerini almayı deneyebilirsin.
Son durumu bildirin ama ;)
desteğiniz için teşekkür ederim verilerimi aldım. Ssd arızalanmış sebebi buymuş. Format ekranında silinmedi, Cmd komutlarıyla da denedim siliniyormuş gibi gözüküyor geri geliyor.. Görselde olduğu gibi hata da veriyor.
James donkey i araştırmadan alınca böyle oluyor demek ki 🙂 3 yıllık garantisinden 2 ay geçmiş bakalım kabul edecekler mi, verilerimi silmenin yollarını arıyorum bu şekilde göndermek de istemedim bütün verilerim duruyor çünkü...

Dosya Ekleri

• 58431412-85B1-40EE-A812-6F7D8CDEBCEE.jpeg
    58431412-85B1-40EE-A812-6F7D8CDEBCEE.jpeg
    103,7 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı