Lenovo Y510P 750M SLI Ekran Kartı Isınma Sorunu

Bu ayarları custom bios kurmadan yaptığımda ekran kartı ısısı kesin düşecek mi? Bir sorun da olmayacak öyle mi? Eğer öyle ise yapacağım.

Bu işlemcinin ısısını düşürecek. Ekran kartlarınınki sanırım erişime açık değil. Ancak ultrabay olan kartın ısısını düşürebilirsin. Onu da Lenovo'nun sitesinde yayınlamış olduğu bir dosya var. Onunla yapabilirsin.

Custom bios yüklerken veya yükledikten sonra bir sıkıntı ile karşılaşırmıyım? Custom bios'u nereden nasıl yükleyebilirim?

Yükledikten sonra değil de yüklerken elektrik gitmesi durumunda bir daha kullanamazsın. Sanırım bunun dışında başka bir problem yok. BIOS'u dolaylı da olsa sen hazırlıyorsun. Burada kolay kolay sıkıntı çıkacağını sanmam. İngilizce makale için: Tıkla

Bu ayarları custom bios kurmadan yaptığımda ekran kartı ısısı kesin düşecek mi? Bir sorun da olmayacak öyle mi? Eğer öyle ise yapacağım.
Bunlardan önce fan temizliği yapıp termal macunu yenileseniz de eğer hala sorun devam ederse bu yollara başvursanız. Daha mantıklı değil mi?

Bunlardan önce fan temizliği yapıp termal macunu yenileseniz de eğer hala sorun devam ederse bu yollara başvursanız. Daha mantıklı değil mi?

İlk mesajımda özellikle eğer temiz ise diye belirtmiştim dostum. Devam edince de konuşma temiz olduğunu varsaydım.

Mantıklı elbette ancak bilgisayarımı daha önce hiç sökmedim. Daha önce bir bilgisayarı hiç sökmedim. İçini dahi görmedim. Eğer söker isem bir daha toplayamam diye korkuyorum.

Mantıklı elbette ancak bilgisayarımı daha önce hiç sökmedim. Daha önce bir bilgisayarı hiç sökmedim. İçini dahi görmedim. Eğer söker isem bir daha toplayamam diye korkuyorum.
Fan ile termal macunu değiştirseniz en doğrusu olur. İnternette bolca rehberleri mevcut

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı