Lenovo Y520 vs Tulpar v17.1

olbios

Decapat
Merhaba dostlar. Bir-iki güne yeni laptop alma telaşı içerisindeyken son dakika ikileminde kalmış bulunuyorum. Size danışayım dedim yorumlarınız-mümkünse kullanıcı yorumları- benim için çok değerli.

Bu cihazı alırsam ram’i 16gb’a yükselticem ve 1tb hdd ilave edicem. Lakin gelin görün ki kullanıcı yorumları beni muallakta bırakmıyor değil. Monstera güvenmeli miyim?

Bu cihazda ise 1060 Max-Q var ama performans bazında hatrı sayılır bi fark yaratacağını düşünmesem de marka güvenilirliği konusunda hatrı sayılır bir fark olduğu kanaatindeyim.

Acaba yanlış mı düşünüyorum? Sizce bu meblağlara çıkmışken 1060almak eldeki en iyi seçenecek mi? Veya her iki cihazda da bildiğiniz bir kronik sıkıntı söz konusu mudur?

Soracaklar için baştan söyleyeyim bütçem 8000 ve daha yukarı çıkamam. Masaüstü toplama imkanım ise ne yazık ki yok. Çok ultra-high takıntısı olan veya sürekli son çıkan AAA oyunları oynama hevesi taşıyan birisi de değilim ama isterim ki almışken alabileceğimin en iyisini alayım ve 3-4 sene beni herhangi bir oyun deneyimi esnasında mağdur etmesin. Fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Oyun Laptop'ları denilince Monster gerçekten hem uygun fiyatlı hemde çok güzel Laptop'lara sahip Yorumlara bakmayın çoğu cahil daha ilk Laptop'unu alıp yüksek Laptop aldıktan sonra onu kötüleyen kitledir, Ayrıca işlemci neslini unutmayın Monster açık ara fark atabilir düzeyde hayırlı olsun şimdiden güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

Monster kullanıyorum. Bir sıkıntısını görmedim şuana kadar. Birde şöyle düşün , Monster kendini oyun bilgisayarı yapmaya adamış bir firma . Monster işlemci bakımından lenovoya göre daha güçlü. Oyunlar için önemli bir faktör bu. Ayrıca lenovo kullanan ve ısınma sorunu yaşayan arkadaşlarım var. Monsterın soğutma yönü daha kuvvetli . Fanlar yüksek sesle çalışıyor ama ısınmayı büyük ölçüde azaltıyor ayrıca kulaklık kullandığında rahat oynarsın. Kesinlikle Monster.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı