Çözüldü Lenovo Y530 15ICH PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HannibalX

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Y530 ICH (Windows 10 Home SL) laptopuma format attıktan sonra NVIDIA Driver'ını Lenovo Vantage uygulaması üstünden yüklerken bir anda "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" kodlu mavi ekran hatası veriyor. Sonrasında manuel olarak yüklerken yine aynı kodlu mavi ekran hatası verdi. Teknik destekle bir şeyler denedik ama yine olmadı, en sonunda laptopu onlara göndermemi istediler. Ne yapabilirim?
Ekran kartı değişimi istenirse ne kadar tutar tahmini olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir bakalım, başka bir yerden de çıkabilir.

Bir bakalım, başka bir yerden de çıkabilir.

Evet, NVIDIA ekran kartı sürücüsü kaynaklı oluşmuş.

DDU işlemini uygulayın ve kart için verdiğim stabil sürümü kurun.

Alt mesajda link verildi.

Son düzenleme:
Evet, NVIDIA ekran kartı sürücüsü kaynaklı oluşmuş.

DDU işlemini uygulayın ve kart için verdiğim stabil sürümü kurun.

Stabil sürümün linkini vermemişsiniz galiba ikisi de aynı link. Bir de Lenovo driver sitesinden indirip kurmuştum sürücüleri umarım aynı driver linkini vermemişsinizdir.

DDU işlemini yapsaydınız keşke sadece.

Donanımsal arıza var mı diye görmek adına önceden bir kurulum yaptırmak istemiştim.

Yeniden aynı işlemleri uygulayın. Hata alırsak artık OCCT ile VRAM testi yapmamız gerekecek.
DDU yapıp sonrasında verdiğiniz nvidia linkinden sürücüyü kurdum.Önce DDU sonra yeniden driver kurulumu mu yapıyım? Doğru mu anladım?

Son düzenleme:
Siz DDU işlemini uyguladıktan sonra anladığım kadarıyla GeForce Experience üzerinden bu sürümü güncellediniz.

Benim anladığım buydu.

Eğer doğru anladıysam diyorum ki keşke o GeForce Experience güncellemesini yapmasaydınız.

Aynı sürümdür belki diye en güncelini özellikle vermedim.

GeForce Experience güncellemesini yaotığınız için DDU ile şu an kurulu sürücüyü kaldırıp size attığım linkteki sürücüyü kurun.

Yarın ilgilenirim bir sorun olursa.

Geri
Yukarı