Lenovo yoga 730-15ıwl için M.2 SSD önerisi

Diavel

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar, Lenovo yoga 730-15ıwl kullanıcısıyım. Bilgisayardan genel olarak memnunum fakat depolama alanı çok zorluyor beni. 256 GB yetmiyor artık. Şu an üzerinde Samsung PM981 M.2 SSD bulunmakta. Kağıt üstünde 3000 MB-1300 MB hızında olduğunu söylüyor fakat ben 3400 MB-1400 MB hızlarına erişebiliyorum. Hız olarak bir sorunum yok sadece yazma hızı biraz düşük. 1TB SSD alacağım. Samsung 980 ilgimi çekti fakat DRAM içermemesi büyük dosyalarda dezavantajmış. Sanal bilgisayar ve performans gerektiren programlar kullanıyorum DRAM içermemesi bu programlar için kötü olur mu? Bilgisayar PCI Express 3.0 desteklediği için 980 Pro benim için gereksiz olacak çünkü o hızlara erişemeyeceğim. 980 şu anda 970'lerden daha uygun şu an. Sizlere danışmak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
970 EVO Plus al.
970 EVO Plus DRAM kontrolcü içeriyor ama 980 SSD üzerinde bu yok.
Ciddi bir dezavantaj.
Ayrıca okuma hızı da daha fazla.
Anladım çok teşekkür ederim. Şuan fiyatı baya uçmuş durumda, biraz bekleyeyim bakalım bir ümit düşer belki.
Samsung dışındaki markalara bakmıyorum artık, çünkü bir seagate alma hatası yaptım pişman oldum.

Anladım çok teşekkür ederim. Şuan fiyatı baya uçmuş durumda, biraz bekleyeyim bakalım bir ümit düşer belki.

Samsung dışındaki markalara bakmıyorum artık, çünkü bir Seagate alma hatası yaptım pişman oldum.
Hocam fiyatlar düşecek diye çok ümitlenmeyin bence. Dolar artacak deniliyor bu aralıkta. Artarsa bir daha çok zor alınır. Ben de 250 GB modelini almaya çalışıyorum, 300 lirayı biriktirdim, annem 100 destek çıkacak ama babam destek çıkmıyor, alamıyorum.

Aynen dostum çok saçma bir zamandayız. Yurtdışında 150€ olduğunu görünce can sıkılıyor yani. 1 ayda 400 tl artmış şaka gibi.

Geri
Yukarı