Lenovo Yoga Creator 7 vs Monster Tulpar T7 v20.3.1

Uğur turhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;
Mühendislik fakültesinde okuyorum. Bilgisayar düşünüyorum da birisi Lenovo Creator 7 diğeri Monster Tulpar T7 v20.3.1 versiyonu. Hem şık olmasını hem de performans açısından beni yarı yolda bırakmamasını istiyorum. Okul ile ilgili AutoCAD, SolidWorks, Sketchub vs. tasarım ve modelleme programları kullanıyorum. Günlük hayatımda Excel, Word gibi ofis uygulamaları. Lenovo'nun en hoş olayı ekranın 180 derece açılması teknik çizimde cidden veli nimet ve şarj konusunda biraz daha iyi. Fikir ve düşüncelerinizi merak ettim :)

LENOVO YOGA CREATOR 7 CORE İ7 10750H 2.6GHZ-16GB-1TB SSD-15.6"-GTX1650 4GB-W10

Tulpar T7 V20.3.1 17,3" Oyun Bilgisayarı

Merhaba;
Mühendislik fakültesinde okuyorum. Bilgisayar düşünüyorum da birisi Lenovo Creator 7 diğeri Monster Tulpar T7 v20.3.1 versiyonu. Hem şık olmasını hem de performans açısından beni yarı yolda bırakmamasını istiyorum. Okul ile ilgili AutoCAD, SolidWorks, Sketchub vs. tasarım ve modelleme programları kullanıyorum. Günlük hayatımda Excel, Word gibi ofis uygulamaları. Lenovo'nun en hoş olayı ekranın 180 derece açılması teknik çizimde cidden veli nimet ve şarj konusunda biraz daha iyi. Fikir ve düşüncelerinizi merak ettim :)

LENOVO YOGA CREATOR 7 CORE İ7 10750H 2.6GHZ-16GB-1TB SSD-15.6"-GTX1650 4GB-W10

Tulpar T7 V20.3.1 17,3" Oyun Bilgisayarı

Tulpar'ın bu modelinde çeşitli donanım sorunları mevcut. Bu model yerine farklı bir modele odaklanmanızı öneririm.
Bu modelleri kıyaslamak yanlış olmuş. Ürünler birbirleriyle rakip değiller.
Öneri sıralaması yaptım. Bütçe varsa birinci ürünü satın alın. Bütçe o kadar müsait değilse diğer ürünü satın alabilirsiniz.

Tulpar'ın bu modelinde çeşitli donanım sorunu mevcut. Bu model yerine farklı bir modele odaklanmanızı öneririm.
Bu modelleri kıyaslamak yanlış olmuş. Ürünler birbirleriyle rakip değiller.
Öneri sıralaması yaptım. Bütçe varsa birinci ürünü satın alın. Bütçe o kadar müsait değilse diğer ürünleri satın alabilirsiniz.
Legion dışında katılıyorum. T7 V22.1 eklenebilir.

Yahu attığınız cihazın incelemesi bile yok. 2060 modelleri ısınmalarıyla meşhur, çıkmış 3060 + ısınan Ryzen serisi halini atıyorsunuz. İnsan neden gidip daha önce çokça denenip kanıtlanmış bir ürünü almak yerine kobay faresi olmak istesin. Aynısı Katana ve 3050ti için de geçerli.
Ekran kartından ziyade odaklanmanız gereken nokta o bilgisayarın işlemcisi.
11.nesil RTX3060 dizüstü bilgisayarları bu fiyata bulamayacağımız için 11.nesil 3050 Ti yeni bir sistem olarak daha doğru tercih oluyor.
Alacak olan arkadaş 3D işlerle uğraşıyor belli ki. İşlemci çok ön planda değil yani. Hakeza dediğinizde haklısınız fakat 3050ti bu fiyat için çok güçsüz kanımca. Makyajlı 1650ti.
20.3 kendi fiyat skalasında rakipsiz ve sorunsuz bir üründür. 10750H gibi bir işlemciyi bile gayet iyi soğutmaktadır.
Hocam siz de her konuda itinayla V20.3 övüyorsunuz. O kadar da iyi bir cihaz değil abartmayın artık. Kendi gözümle gördüm, konuştum iade eden insanlarla.

Dosya Ekleri

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    244,9 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı