Lenovo Yoga "error allocating 0x6760 pages at 0x00000000496e000alloc type 2" hatası

Gorkemma

Centipat
Merhaba,
Lenovo Yoga 530 PC kullanıyorum. USB bootlamadan sonra EndRandom Seed hatası aldım ve sitenizdeki bilgileri yaptıktan sonra allocating hatası almaktayım. PC bilgilerimi aşağıya ekliyorum. Aldığım hatalar aşağıdaki şekildedir ve hiçbir şekilde kuruluma başlayamıyorum. BIOS ayarları istenildiği gibi yapıldı, her şey videodaki gibi tek tek, adım adım yapıldı. En sondaki ekran görüntüsü için videoda farklı portların denenmesi söylendi, farklı portları denedim fakat sonuç hep aynı. Destek rica ederim.

- 20GB RAM

Anakart:
CPU Türü: Mobile DualCore AMD Ryzen 3 2200U, 2900 MHz (29 x 100)
Anakart Adı: Lenovo Yoga 530-14ARR
Anakart Çipseti: AMD K17.1 FCH, AMD K17.1 IMC

Görüntü Bağdaştırıcısı: AMD Radeon(TM) Vega 3 Graphics (256 MB)
3D-Hızlandırıcı: AMD Radeon Vega 3 (Raven Ridge Mobile)

*Bu hata arada çıkmaktadır. Config amdzen seçtim. Boot args kısmını hiç değiştirmediğimde bu hatayı almaktayım.

20200603_120422.jpg

*Config amdzen seçtim. Boot args kısmını hiç değiştirmeden sonuna "slide=0" ekledim ve bu hatayı aldım.

20200603_120511.jpg

*Config amdzen seçtim. Boot args kısmında "-v" silip, boot args'ın başına "slide=0" eklediğimde bu hatalı almaktayım.

20200603_120607.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem uyumsuz. Kurulumu yapmayı başarabilsen bile ekran kartını tanıtamayacağın için sistem verimsiz olacak. Çözünürlük düşük olacak ve donanım hızlandırma çalışmayacak. Yine de denemek istiyorsan USB belleğinin 16GB olduğundan emin ol. Clover'da config seçtikten sonra space tuşuna basıp Boot with Injected kexts seçeneğini dene. Bunu veya düz bootlamayı sürekli denersen belki kuruluma ulaşabilirsin.

Sistem uyumsuz. Kurulumu yapmayı başarabilsen bile ekran kartını tanıtamayacağın için sistem verimsiz olacak. Çözünürlük düşük olacak ve donanım hızlandırma çalışmayacak. Yine de denemek istiyorsan USB belleğinin 16GB olduğundan emin ol. Clover'da config seçtikten sonra space tuşuna basıp Boot with Injected kexts seçeneğini dene. Bunu veya düz bootlamayı sürekli denersen belki kuruluma ulaşabilirsin.
Hocam, sistem uyumsuz ama kurulum yeni OpenCore imajı ile yapılıyor, ben yaptım. Ryzen 3200U
tabii ki de bazı sorunlar var ben sadece oluyor mu diye merak etmiştim.

Merhaba,
Dediklerinizi yaptım. "-v" kaldırdım öyle de denedim "slide=0" ekleyerek de denedim "boot with injected kexts" & "Boot without Injected kexts" da denedim fakat yine sonuç aynı. Farklı bir yolu var mıdır?
Hocam, sistem uyumsuz ama kurulum yeni OpenCore imajı ile yapılıyor, ben yaptım. Ryzen 3200U
tabii ki de bazı sorunlar var ben sadece oluyor mu diye merak etmiştim.
Merhaba,
Forum linki mevcut mudur? Rica etsem paylaşabilir misin? PC'imde macOS denemek istiyorum.

Rica etsem paylaşabilir misin? PC'imde macOS denemek istiyorum.

Geri
Yukarı