Lenovo Yoga Slim 7 4800U vs Huawei Matebook 14 4600H

actanonverba

Megapat
1650₺ fark ile sizce hangisi alınırdı? Amacım uzun pil süresi, kaliteli ekran ve touchpad ile sağlamlık. Hem işyerimde kendi işim için hem evde hem de her an herhangi bir yerde kullanacağım?

Donanımın uzun süre yeterli performans sunması açısından 8C 16T ve tasarruf modunda pil süresi için 10W'a kadar düşebilen 4800U yüzünden gönlüm Yoga Slim'den yana. Kullanıcısı varsa ve yorumlarsa inanılmaz sevinirim.

Not: Fazladan 500GB SSD'den bahsetmeyi unutmuşum. Kısaca fazladan 2C 4T + 500GB SSD için 1650-2150 TL arası değişen fark ile parasına değer mi? Kasa kaliteleri benzer diye araştırdım. Tüm incelemeleri izledim.

Son düzenleme:
Amacım uzun pil süresi, kaliteli ekran ve touchpad ile sağlamlık. Hem işyerimde kendi işim için hem evde hem de her an herhangi bir yerde kullanacağım?
Aradığınız PC Macbook olsa gerek :D

Bu iki bilgisayar arasından ise Huawei'nin ekranı daha iyi, fiyatı da daha uygun olduğu için alınabilir bence. Yalnız touchpad pek iyi değil ( Macbook'lara göre ) ve küçük.

Aynı kararsızlığı bende yaşıyorum şuan. Benim seçimim lenovo yönünde olacak gibi. Fakat performans olarak, şu işimi görmez diyebileceğim kadar bariz bir fark yok. Huawei ye gıcığım sadece karar vermemi sağlayan da bu😁

Son düzenleme:
Aynı kararsızlığı bende yaşıyorum şuan. Benim seçimim lenovo yönünde olacak gibi. Fakat performans olarak, şu işimi görmez diyebileceğim kadar bariz bir fark yok. Huawei ye gıcığım sadece karar vermemi sağlayan da bu😁
Sadece işlemci değil aslında. Aradaki fiyat farkında çok şey değişiyor. Kasa, ekran, teknik servis, touch pad, 4800U'nun 8C16T olması ve ayrıca grafik biriminin 4600H'ın grafik biriminden %20'den fazla diye hatırlıyorum daha güçlü olması, ayrıca 1TB SSD ile de beni de cezbeden Yoga Slim 7 oluyor. Uzun vade kullanım için 4800U'nun 4600H'den daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hem CPU hem GPU performansı olarak daha uzun süre kullanılabilir. 10W'a kadar düşebilen güç tasarruf modu ile de kullanım süresi oldukça tatminkar seviyelerde. Bir de neden bilmiyorum Huawei Matebook'lar aşırı F/P geldiğinden kalite ve kullanım deneyimi olarak Yoga Slim'in üzmeyeceğini düşünüyorum. Muhtemelen Lenovo alacağım.

Son düzenleme:
Meraktan soruyorum neden gıcıksınız hocam :)
Geçtiğimiz aylarda Huawei nin bir yüz tanıma sistemi patenti başvurusu haber oldu. Gıcıklığımın sebebi tamamen onunla alakalı ama yeri burası değil sonuçta detaya girmeyeyim😅
Sadece işlemci değil aslında. Aradaki fiyat farkında çok şey değişiyor. Kasa, ekran, teknik servis, touch pad, 4800U'nun 8C16T olması ve ayrıca grafik biriminin 4600H'ın grafik biriminden %20'den fazla diye hatırlıyorum daha güçlü olması, ayrıca 1TB SSD ile de beni de cezbeden Yoga Slim 7 oluyor. Uzun vade kullanım için 4800U'nun 4600H'den daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hem CPU hem GPU performansı olarak daha uzun süre kullanılabilir. 10W'a kadar düşebilen güç tasarruf modu ile de kullanım süresi oldukça tatminkar seviyelerde. Bir de neden bilmiyorum Huawei Matebook'lar aşırı F/P geldiğinden kalite ve kullanım deneyimi olarak Yoga Slim'in üzmeyeceğini düşünüyorum. Muhtemelen Lenovo alacağım.
Şimdiden hayırlı olsun diyeyim:) Eğer bir thinkpad almaya karar vermezsem aniden, bir iki güne bende almış olurum sanırım. Lenovo yoga için genelde tek eleştirilen konu kamerası. Lenovo herseyi yapmış ama kamera blurlanmış sakıncalı içerik tadında çekim yapıyor onu söyleyebilirim. Başkada eleştirilecek pek birşey yok sizinde bahsettiğiniz gibi. Ülkemizde pro modeli bulunabilir olsaydı fiyatına göre onu da konuşuyor olabilirdik tabi😁

Bu hafta alacaktim ki Yoga Slim 7 stoklari bitmis. Sari sitede 12.000₺'den listelenmekte. Ülkemin firsatcilari bitmedi bitmeyecek. Ne alacagim simdi ben ? :)
Merak eden olursa diye bilgilendirme geçmek istedim. Farklı modelleri araştırmam sonucunda en sonunda şu an paramın cebimde kalmasına ve işimi görebilecek güncel işlemcili bir ürün almaya karar verdim. Kampanyaya da girince sanırım çok cazip geldi ve az önce şunun siparişini verdim;

Umarım memnun kalırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı