Lenovo Z-5070 bataryasız çalıştırma

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Lenovo Z-5070 laptopumun pili ömrünü tamamlamış durumda. Düne kadar Lenovo Energy Management uygulaması ile en azından AC adaptöründen beslemeyi başarıyordum fakat dün itibari ile ya adaptörden ya da bataryadan kaynaklı artık program da işe yaramıyor. Bilgisayarı pilsiz çalıştırmam gerekli nasıl yapabilirim?

Lenovo Z-5070 laptopumun pili ömrünü tamamlamış durumda. Düne kadar Lenovo Energy Management uygulaması ile en azından AC adaptöründen beslemeyi başarıyordum fakat dün itibari ile ya adaptörden ya da bataryadan kaynaklı artık program da işe yaramıyor. Bilgisayarı pilsiz çalıştırmam gerekli nasıl yapabilirim?

Pili çıkabilen bir model ise pili çıkartıp sadece elektriğe bağlı kullan.

Pili çıkabilen bir model ise pili çıkartıp sadece elektriğe bağlı kullan.

Pili çıkarıp sadece prizi bağlayın. Olmazsa bir batarya alabilirsiniz.

Pil alacağım fakat beni bu hafta idare etmesi gerek.

Prize bağla la prize prize (!). Dostum aynı lanet laptopu bende kullanıyordum, bataryayı çıkarıp sadece prizde kullandım. Kurtuldum diye şükür ediyorum 😇.

Amirim bu laptopun pilini çıkarıyorum adaptörün gücü yetmiyor galiba, 2 saniye güç ışığı yanıp gidiyor.

Ben herhangi bir ayardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum şimdi aklıma geldi 3 gün önce formattan sonra bir deneyeyim demiştim ve pilsiz çalışıyordu. Hangi ayar engelliyor olabilir?

Amirim bu laptopun pilini çıkarıyorum adaptörün gücü yetmiyor galiba, 2 saniye güç ışığı yanıp gidiyor.

Ben herhangi bir ayardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum şimdi aklıma geldi 3 gün önce formattan sonra bir deneyeyim demiştim ve pilsiz çalışıyordu. Hangi ayar engelliyor olabilir?
Yani hocam ben 3 4 yıl bataryasız kullandım ve hiç öyle bir problem yaşamadım. Adaptör değiştirebilirseniz bir de öyle deneyin bence.

Yani hocam ben 3 4 yıl bataryasız kullandım ve hiç öyle bir problem yaşamadım. Adaptör değiştirebilirseniz bir de öyle deneyin bence.
Deneyeceğim yarın diğer adaptörle ama 3 gün önce çalıştığına göre yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Lenovo Vantage uygulamasını denedim az önce. Pil %60 civarındaydı pil korumayı açtım fakat sürekli arka arkaya şarj oluyor boşaltılıyor diyordu. Adaptör bozuk sandım ta ki %40 seviyesindeyken bir anda %7'ye inip kapanıyor yazısı gelene kadar. Yine de yarın başka bir adaptör ile deneyeceğim fakat pil de kesinlikle bozuk.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı