Lenovo Z500 Açılmama Sorunu

Mattheas

Kilopat
Daha fazla  
Mağazadan W8.1 indirmiyorum, gece boyu açık bıraktım. Sabah olduğunda siyah ekran gördüm hemen kapatıp yeniden açtım açarken ilk Lenovo yazısı geldi altında otomatik onarma başlatılıyor yazısı çıktı. Bekledim ve ondan sonra siyah ekran geldi ve hala duruyor. Açtığımda yine aynı sorun durdukça tekrarlanıyor. Arkadaşıma söyledim git sıfırdan W7 kurdur dedi. Donanımsal olduğunu düşünüyorum. 1 ay önce cihazın içini temizlettirdim. Garantisi yok yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk cümlede moderatör tarafından yazım yanlışı olmuş gece W8.1 indiriyordum açık bırakmıştım sabah siyah ekrandaydı yani demek istediğim bilgisayarı açamıyorum. Herhangi bir yeniden yükleme falan söz konusu değil.

Görünürde batarya yok. İçinde sanırım. Fazla bir bilgim yok. Kendim genelde kasa içi falan açmıyorum laptop olduğundan korkmuyorumda değil hani.

Şuan mevcut olan işletim sisteminin içinde yani Yerel Disk C sürücüsünde önemli dosya ve belgelerin yok ise USB sürücüye windows 8.1 kurup format atabilirsin. Diğer yandan Lenovonun OneKey Recovery tuşu batarya girişinin yanında hemen küçük bir düğme tırnağınla veya kalem ucuyla basılı tutup işletim sistemini mağazadan ilk aldığın hale geri yükleyebilirsin. Aklına takılan başka şeyler olursa sor ben buralardayım yardımcı olurum. Aynı cihazdan bende de var.

Recovery tuşunu biliyorum fakat bilgisayara herhangi bir şekilde giremiyorum basıyorum ancak tepki yok. Başka bir bilgisayardan yüklemem gerek ama o başka bilgisayar diye birşey yok maalesef yakınlarda internet cafe yok ayrıca usb takmak yasak diye biliyorum.

Onu yapabileceğimden emin değilim değişik şeylerde kullanıyor zaten derdimi birde teknik servise anlatsam iyi olacak sanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı