Lenovo Z500 Fn Tuşu Kapatma Çözümü

• Konuyu başlatan uzeyr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 5B

uzeyr

Hectopat
Arkadaşlar internette o kadar araştırmama rağmen bulamadığım bir sorunu çözdüm ve paylaşmaktan gurur duyuyorum.

Bildiğiniz üzere lenovo z500 dizüstü bilgisayarda f1 f2 gibi fonksiyonları kullanmak için fn tuşuna basmak gerekiyor. Bu da ofis programları ve oyunlarda sıkıntı oluşturuyor. Fn kullanımını normale dönüştürmek için izlemeniz gereken adımlar:

1. Bios'unuzu güncelleyin: bunu internetten biosunuzun güncel sürümünü lenovonun resmi sitesinden indirerek yapabilirsiniz.
2. Bios'unuzu açın. Bunu yapmak için kapama tuşunuzun solunda (şarj girişinin altındaki) küçük düğmeye basarak bilgisayarınızı açın ve bios ile başlama seçeneğini seçin.
3. En sondaki ayarlara gelerek default os veya (bios tam hatırlamıyorum) onu windows yapın.
4. Kaydedip çıkın. Düzelmiş olduğunu göreceksiniz.

İstediğiniz zaman 3. işlemin tersini yaparak eski haline getirebilirsiniz.
Kendimi asrın sorununu çözmüş gibi hissediyorum. :) Z500 kullananlar ne demek istediğimi anlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı