Lenovo Z5070 Windows 10 kurulumu başlamıyor

mandrake

Femtopat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
6
Merhaba.
Lenovo Z5070 notebookuma 500 GB SanDisk SSD aldım. SSD'yi sabit disk yuvasına, sabit diski de DVD ROM yuvasına taktım. SSD'mi Windows 8.1'de gördüm ve formatladım.

Sonra USB'ye Windows 10 sitesinden orijinal Windows indirip Rufus ile Mount edip USB'den Boot etmek istedim fakat Windows ikonu çıktı ve noktalar yuvarlak şekilde döndü durdu. BIOS'u güncelledim. Secure Boot kapadım. USB Boot'u en üste aldım. F12 ile gene USB'den Boot ederek seçtim. Ama hala dil seçeneğine gelemiyor ve orada kalıyor.

  • Sabit diski çıkarıp denedim olmadı.
  • MBR yerine UEFI olarak Mount ettim gene olmadı.
  • Başka yerden Windows indirdim gene kuruluma geçemedim.
  • USB'yi değiştirdim başka USB'ye kurdum gene kurmadı.

Ne yapmam lazım? İlk defa bir Windows kurulumunda bu kadar uğraştım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

V140C4A7

Picopat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
65
Son sürüm indirmeyin veya Windows 10'u kendi sitesinden yükleyince bu PC'yi yükselt kısmı çıkıyor ona basın oradan yine Windows'un hangi diske kurulacağını seçebilirsiniz. Eğer yine SSD'yi seçince olmazsa SSD de bir sıkıntı var diyebiliriz.
 
KS
mandrake

mandrake

Femtopat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
6
SSD seçme olayı değil, normal diske kurmak istiyorum mesela. Daha oralara gelemiyorum bile.. Dil klavye ilk kurulum ekranı bile gelmiyor bekliyor . Donma da yok. başka enteresan bir sebep var ama nedir bulamadım
 

V140C4A7

Picopat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
65
Biraz zahmetli ama başka bir PC de SSD'nize Windows 10 kurulumu yaparken karşınıza disk seçme ekranı gelecek. O ekrandan sonra Windows 10 kurulumu tamamlanmış olur. Sizden sadece klavye dil ve izinler hakkında şeyler sorar. Ve o disk ekranından sonra PC'yi kapatıp SSD'yi kendi PC'nize takarsanız sorun çözülmüş olur.
 
KS
mandrake

mandrake

Femtopat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
6
denerim ama benim derdim neden böyle bir durum oluyor. her formatta bu sorunu yaşayacak mıyım? USB den boot edemeyecek miyim?
 
KS
mandrake

mandrake

Femtopat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
6
daha bir sürü varyasyon deneyeceğim anlaşıldı. en son DVD ROMu geri takıp kuracağım. 2 yıl önce de Windows 10 kurup kaldırmıştım ama DVDROM üzerindendi. Her formatta DVD ROM u mu takacağım. Bunun sebebini bulmam lazım. hayırlısı artık. teşekkür ederim.
 
Yukarı