Lenovo Z510 ekran Flex kablosu yanması

• Konuyu başlatan nef
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 473

nef

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Z510 Laptop'umun ekranı yakın zamanda kırıldı. Internetten muadil bir ekran sipariş ettim, tamamen uyumlu olduğu yazıyordu. Ekranı bilgisayara uygun yerlerinden taktım. Yaklaşık 2 3 ay civarı ekran çok güzel bir şekilde çalıştı. Daha sonra laptoptan ekrana giden kablonun ekrana giriş soketinde yanma oluştu ve duman çikti. Bilgisayar kendini kapatti.

1-Kabloyu elektrik bandiyla sardim, ekrana tekrar taktim bilgisayari açtım. Ekran açıldı ancak tekrar duman cikti ve bilgisayar kapandi. Yani ekranda sorun yok.

2-Bilgisayari baska ekrana HDMI yardimiyla bağladiğimda açılıyor. Yani kasa da sağlam.

Ne yapmalıyım?

Uygun Flex kablosu olarak şunu buldum. Uygun derken sadece Ideapad Z510 yazdiği için uygun diyorum. Bakmam gereken başka bir kriter var mıdır? Alıp taksam sorunum çözülür mü?

LİNK

Hocam, geçmiş olsun. Kablonun yanması ilginç. Muadil ekran daha fazla akım çekiyor olabilir. Kablo sizin laptop için uygunsa alabilirsiniz.

Hocam, bunu siz bilebilirsiniz. Ürün laptopa uyarsa alabilirsiniz. Zaten iade hakkınız var. Uymazsa iade edebilirsiniz.

Geri
Yukarı