Lenovo Z510 laptopa yükseltme önerileri

YavuzKyr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde Lenovo Z510 marka bir bilgisayara sahibim. Haziran ayına kadar idare etmesi için bir yükseltme yapmayı planlıyorum. Belki de haziran ayından sonrada kullanmaya devam ederim. Bu yüzden bilgisayarıma artık bir yükseltme yapmak zorundayım. Harddiskinde sorun var yavaştan emekliye ayrılıyor, bu yüzden önerileriniz içine harddisk/SSD eklerseniz sevinirim. İmzam da ki bilgisayar şu an bende değil, bir arkadaşa verdim kullanması için.

Sistem özelliklerim:
NVIDIA GT 740M.
8 GB DDR3L RAM.
Intel i5 4200M.
Seagate ST1000LM014-1EJ164 1TB harddisk.

RAM 12 veya 16 GB (anakart destekliyor ise) yükseltilebilir 2*8 GB yapmanız daha sağlıklı olacaktır yüksek ihtimal ile üzerinde 2*4 GB mevcuttur sonrasında Intel i5 4200M soketli bir işlemci daha güçlü bir versiyonu ya da i7 ile değiştirebilirsiniz depolama ise kaç GB depolama alanına ihtiyacınız var ona göre öneri yapmak daha mantıklı olur.

RAM 12 veya 16 GB (anakart destekliyor ise) yükseltilebilir 2*8 GB yapmanız daha sağlıklı olacaktır yüksek ihtimal ile üzerinde 2*4 GB mevcuttur sonrasında Intel i5 4200M soketli bir işlemci daha güçlü bir versiyonu ya da i7 ile değiştirebilirsiniz depolama ise kaç GB depolama alanına ihtiyacınız var ona göre öneri yapmak daha mantıklı olur.
Şuan 1TB'ın 800GB'ını kullanıyorum. Aslında ihtiyacım var daha fazlasına.

Şu an 1TB'ın 800GB'ını kullanıyorum. Aslında ihtiyacım var daha fazlasına.

DVD okuyucu var mı cihazda?

120 GB SSD alıp işletim sistemini SSD içerisine kurup DVD okuyucu yerine de yüksek kapasiteli bir HDD takabilirsiniz.

Yüksek kapasite SSD önermeyi düşündüm fakat uzun vade kullanılmayacak bir cihaz için fazla masraflı olabilir diye düşünüyorum.

DVD okuyucu var mı cihazda?

120 GB SSD alıp işletim sistemini SSD içerisine kurup DVD okuyucu yerine de yüksek kapasiteli bir HDD takabilirsiniz.

Yüksek kapasite SSD önermeyi düşündüm fakat uzun vade kullanılmayacak bir cihaz için fazla masraflı olabilir diye düşünüyorum.
Evet DVD okuyucu var bilgisayarımda. Mümkünse ürün linklerini atar mısınız ?

Örnek ürünü bıraktım siz dilerseniz aynı ürünü farklı kaynaklardan alabilirsiniz.

Örnek SSD linki ikinci depolama olacak ise 120 GB versiyonu da alınabilir.

Örnek ürünü bıraktım siz dilerseniz aynı ürünü farklı kaynaklardan alabilirsiniz.

Örnek SSD linki ikinci depolama olacak ise 120 GB versiyonu da alınabilir.

Mümkünse bir de harddisk önerir misiniz? Emekliye ayrılıyor kendisi de.

Örnek ürünü bıraktım siz farklı kaynaklardan bu modeli temin edebilirsiniz.

Tamamdır teşekkürler en kısa sürede yeni parçalara geçiş yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı