Lenovo z510 sahipleri laptoplarını iade edebilirler

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Beyler başlıkta belirttiğim gibi, eğer bunu okuyan lenovo z510 laptop kullanıcısı varsa, yazımı okumaya devam etsin.

Geçen senenin temmuz ayında aldığım laptopu haziran sıralarında batarya sorunu olduğu için servise gönderdim. Resmen 50 dakikada şarzı bitiyordu. Bilen bilir bataryası gömülü dolayısıyla tamiri veya batarya değişimi yapılamıyordu. Çok kaliteli makinedir fiyatına göre ama bataryası bittikten sonra ölüyor, çöpe atılmak zorunda veya kablolara bağımlı yaşar :D 2 ay gibi bir süreçte, tonlarca aksamanın sonucunda 1900 liraya aldığım makinemin iadesini aldım ve vatan bilgisayardan çek şeklinde ücreti geri verdiler. Aslen normal bankadan da alabiliyorsunuz ama çok uzun sürecekti ve ben hali hazırda bilgisayar topladığım için çek olarak aldım. İade için gittiğim yerdede istediğim parçalar vardı.

Eğer bu gibi bir sorununuz varsa göz yummayın, servise gönderin çünkü tamiri mümkün değil ve para iadesi yapmak durumundalar. Lenovo servisle iletişime geçin. Süreçle ilgili herhangi bir sorun çıkarsa imzamdaki numaradan bana ulaşırsanız seve seve yardımcı olurum.

İyi günler...

Beyler başlıkta belirttiğim gibi, eğer bunu okuyan lenovo z510 laptop kullanıcısı varsa, yazımı okumaya devam etsin.

Geçen senenin temmuz ayında aldığım laptopu haziran sıralarında batarya sorunu olduğu için servise gönderdim. Resmen 50 dakikada şarzı bitiyordu. Bilen bilir bataryası gömülü dolayısıyla tamiri veya batarya değişimi yapılamıyordu. Çok kaliteli makinedir fiyatına göre ama bataryası bittikten sonra ölüyor, çöpe atılmak zorunda veya kablolara bağımlı yaşar :D 2 ay gibi bir süreçte, tonlarca aksamanın sonucunda 1900 liraya aldığım makinemin iadesini aldım ve vatan bilgisayardan çek şeklinde ücreti geri verdiler. Aslen normal bankadan da alabiliyorsunuz ama çok uzun sürecekti ve ben hali hazırda bilgisayar topladığım için çek olarak aldım. İade için gittiğim yerdede istediğim parçalar vardı.

Eğer bu gibi bir sorununuz varsa göz yummayın, servise gönderin çünkü tamiri mümkün değil ve para iadesi yapmak durumundalar. Lenovo servisle iletişime geçin. Süreçle ilgili herhangi bir sorun çıkarsa imzamdaki numaradan bana ulaşırsanız seve seve yardımcı olurum.

İyi günler...

Merhaba,

Aynı sorun bende de oldu, dün garantisi devam eden i5 z510 bilgisayarımı mecidiyeköy deki servise teslim ettim ancak bugün bana 244 TL onarım bedeli göndermişler? Birçok kişinin bilgisayarını yenilemişler ancak benden ücret talep ediyorlar batarya değişimi için.

Ne yapmam lazım?

Lenovo servivs ile görüştünüz değilmi? Benimkini 1 ay boyunca bekletip parça gelmediği için değiştirdiler.

Evet gorustum, 244 lira ödedim. Bataryanın yurtdışından sipariş edildiğini soyledıler. Gelmezse 20 ıs günü sonunda ürün degisimi yapılacakmıs. Ürün degisimi olursa 244 lirayı geri alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur. geçen sene ağustostda aldım. Batarya sorunu çıktı bu yaz. iadesini verdimm. paramı aldım. ASUS CANDIR.

Evet gorustum, 244 lira ödedim.Bataryanın yurtdışından sipariş edildiğini soyledıler. Gelmezse 20 ıs günü sonunda ürün degisimi yapılacakmıs. Ürün degisimi olursa 244 lirayı geri alabilir miyim?
Alamıyorsun sanırım. laptopum yapılma süresinde 200 tl istediler yapılana kadar vermedim 40 gün geçti ve iadesini istediler ancak 200 tl yide aldılar.

Merhaba arkadaşlar hayirli bayramlar.
Bendede z510 i5 model pc var bende batarya sorunu yaşadım ve servisi aradim 17 eylulde ariza kaydi olusturuldu. 21 eylulde pc servisin eline ulasti ve ayni gun parca yurtici stoklarinda olmadigi icin yurtdisindan siparis edilmistir diye mail geldi. O gundur beklemedeyim su ana kadar para falan talep etmediler.
1.işgünü baslama suresi 17 eyluldemi baslamis oluyor yoksa 21.eylulde mi ? Ve bayram buna dahil mi?
2.bildigim kadariyla pc stoklarda kalmamis para iadesi istersem vatandan cek mi verecekler yoksa parayi hesabima mi aktaracaklar?
Biraz uzun oldu kusura bakmayin.

Arkadaşlar bugün aradılar Lenovo servisten yasal süreyi doldurdukları için ürün değişimi onayı aldılar. Ancak bilgisayarı değişim fişi vererek aldığım yerden değiştirebileceğimi söylediler. Ben PCDEPO diye bir siteden almıştım ürünü, aldığımda fiyatlar dolardan dolayı uygundu 1475 liraya almıştım. Şimdi z510 üretimi olmadığı için stoklarında yok ürün. LENOVO kendisi değiştirmez mi ürünü? Aynı ürün yok, muadil ürünü yada bir üst modelini ücret almadan değiştirmek zorunda değiller mi?
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Arkadaşlar bugün aradılar Lenovo servisten yasal süreyi doldurdukları için ürün değişimi onayı aldılar. Ancak bilgisayarı değişim fişi vererek aldığım yerden değiştirebileceğimi söylediler. Ben PCDEPO diye bir siteden almıştım ürünü, aldığımda fiyatlar dolardan dolayı uygundu 1475 liraya almıştım. Şimdi z510 üretimi olmadığı için stoklarında yok ürün. LENOVO kendisi değiştirmez mi ürünü? Aynı ürün yok, muadil ürünü yada bir üst modelini ücret almadan değiştirmek zorunda değiller mi?
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Normalde üst modeli ile degistirmeleri gerekiyor ama yapmiyorlar stoklarda da olmadigi icin tek secenek kaliyo para iadesi istemek o parayada anca i3 islemcili bi pc alabilirsin. Her turlu zarar yani.benim z510 da serviste haftaya doluyor azami sure doluyor vatandan almistim 1650 liraya para iadesi isteyecem heralde.

Normalde üst modeli ile degistirmeleri gerekiyo ama yapmiyolar stoklarda da olmadigi icin tek secenek kaliyo para iadesi istemek o parayada anca i3 islemcili bi pc alabilirsin.her turlu zarar yani.benim z510 da serviste haftaya doluyo azami sure doluyo vatandan almistim 1650 liraya para iadesi isteyecem heralde.

Ne kadar lanet servismiş yahu? :(
Çalıştığım şirkette de z510 modellerinde aynı sorun oldu Lenovo 2 tanesini değiştirdi bir üst modelle ..!! Armada bilgisayar varmış ordan değiştiriyorlarmış aslında?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı