Lenovo Z510 Sürekli format ile çalışması

277726

Hectopat
Makaleler
4
Konu başlığı biraz değişik oldu ama sorunun ne olduğunu bilmediğim için tam özet bu şekilde. Lenovo laptop sanırım 7. senesine giriyor. Dizüstüne meyve suyu, su, kola vb. çoğu şey dökülmüş. Tabii döktükten hemen sonra temizlemişler. Daha sonra sistem hiç açılmadı ve bilgisayarcıya yollandı. Sistemi lehimle ilgili bir şeyler yapmışlar orasını tam anlatmadılar ama bilgisayar geldiğinde sorunsuz çalıştı ve sanırım 1 sene kadar GT740M yettiği oyunları oynadım. Tabii bir saatten sonra fazla ısındığı için altına bezle birlikte buz torbası koyuyordum :) Herhangi bir sıkıntısı olmadan bu şekilde çalıştı ama bu sene içinde çok fazla format atmayı gerektirdi. Bilgisayar fazla RAM vb. yemesin diye gidip Windows 7 kurdum. Bir süre sonra yine açılmadı. Tekrar bilgisayarcıya gitti. Bilgisayarcı da Windows 10 atıp USB Security kurmuş yollamış. Ben içini falan açıp işlemci macun yeniler temizler diye beklerken bununla karşılaşınca bir gülme geldi :) Ben kendim dizüstü açmaya çalışıyorum ama bir türlü açamıyorum çünkü bilgisayarcı bir vida takmış ve açılmıyor. En sonunda ben bilgisayarcıya o vidayı söktüreceğim. Her neyse şimdi Windows 10 çok güzel çalışırken gidip orijinal mcaafe kurdum ve USB Security kaldırdım. Bazı Defender ayarlarını da kapatmış. Sanırım Windows 10 crack yaptı. Şimdi Win 10 bilgisayar onarım hatasına girip açılmıyor. Herhangi bir onarım da yapılmıyor. Tekrardan temiz Windows 10 kuracağım. Bu dizüstünün ne gibi bir sorunu olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcılara güvenmeyin! Kendiniz temiz kurulum yapın. Herhangi bir şekile termal macun değişimi yapın. O bilgisayarın ömrü az kalmış 7 sene kullanabilmişsin o bile çok iyi.

Bir daha hiçbir bilgisayarcıya emanet etme. Şu anda format atıp temiz kurulum yap. Crack değil OEM key kullan. Format attıktan sonra sorun çözülür büyük ihtimalle. Bende de 2013'ten kalma Lenovo G510 var. Oyunlarda yeterli gelmesede hala işimi oldukça iyi görüyor.

Bilgisayarcılara güvenmeyin! Kendiniz temiz kurulum yapın. Herhangi bir şekile termal macun değişimi yapın. O bilgisayarın ömrü az kalmış 7 sene kullanabilmişsin o bile çok iyi.

Bilgisayarcıya hiç güvenmiyorum da işte bir gitsin bakalım ne olacak diye merak ettim. Bundan sonra da yollamam zaten boşa gittiğini anladım. Eğer vidayı çözebilirsem macunlarını değiştirmeyi düşünüyorum. Ömrü bence az kalmadı daha gideri var diye düşünüyorum. Çünkü bu bilgisayar sadece YouTube ve Facebook gameroom kullanılıyor. Umarım daha 2-3 sene gider :)
Bir daha hiçbir bilgisayarcıya emanet etme. Şu anda format atıp temiz kurulum yap. Crack değil OEM Key kullan. Format attıktan sonra sorun çözülür büyük ihtimalle. Bende de 2013'ten kalma Lenovo G510 var. Oyunlarda yeterli gelmese de hala işimi oldukça iyi görüyor.

Temiz format atmaya çalışıyorum ama Lenovo Z510 BIOS girme sorunu var. Yani başlarken F2, Del denesemde BIOS girilmiyor. Acaba bilgisayar onarım ekranından BIOS girme kodu biliyor musunuz?

Bilgisayarcıya hiç güvenmiyorum da işte bir gitsin bakalım ne olacak diye merak ettim. Bundan sonra da yollamam zaten boşa gittiğini anladım. Eğer vidayı çözebilirsem macunlarını değiştirmeyi düşünüyorum. Ömrü bence az kalmadı daha gideri var diye düşünüyorum. Çünkü bu bilgisayar sadece YouTube ve Facebook gameroom kullanılıyor. Umarım daha 2-3 sene gider :)

Temiz format atmaya çalışıyorum ama Lenovo Z510 BIOS girme sorunu var. Yani başlarken F2, Del denesemde BIOS girilmiyor. Acaba bilgisayar onarım ekranından BIOS girme kodu biliyor musunuz?
Fn+f2 mi yapıyorsun yoksa sadece F2 mi?

Novo tuşu bulunuyorsa onunlada girebilirsin.

Fn+F2 mi yapıyorsun yoksa sadece F2 mi?

Novo tuşu bulunuyorsa onunla da girebilirsin.

Fn+F2 ile BIOS girdim ve temiz format attım. Şimdi son yüklediğimde Win 10 ile 2004 sürümü yüklenmiş. Biraz şaşırdım doğrusu i5 4200M işlemcili kaç senelik bilgisayara bu özellik geldiğini görünce. Lenovo Z510 sanırım kendi anakartında gömülü serial Key'de kullanmış. Şu an sorunsuz çalışıyor. Orijinal mcaafe de kurdum. Böyle devam edecek gibi duruyor. Bakalım eğer birisi yazarsa bazı testler de yapabilirim. Neden böyle yapıyor konusunda meraklıyım. Sistem taraması da yaptırmayı düşünüyorum ki hatta forumda da ayrıntılı bir konu açacağım.

Fn+F2 ile BIOS girdim ve temiz format attım. Şimdi son yüklediğimde Win 10 ile 2004 sürümü yüklenmiş. Biraz şaşırdım doğrusu i5 4200M işlemcili kaç senelik bilgisayara bu özellik geldiğini görünce. Lenovo Z510 sanırım kendi anakartında gömülü serial Key'de kullanmış. Şu an sorunsuz çalışıyor. Orijinal mcaafe de kurdum. Böyle devam edecek gibi duruyor. Bakalım eğer birisi yazarsa bazı testler de yapabilirim. Neden böyle yapıyor konusunda meraklıyım. Sistem taraması da yaptırmayı düşünüyorum ki hatta forumda da ayrıntılı bir konu açacağım.
Windows 10 2004 sürümünü flashlamışsındır. En günceli her zaman en iyisi zaten. Bende de i5 4200m var ve Windows 10 sorunsuz çalışıyor. Mcafee'yi kaldırıp Kaspersky kur. Sistemi komple tarat.

Windows 10 2004 sürümünü flashlamışsındır. En günceli her zaman en iyisi zaten. Bende de i5 4200M var ve Windows 10 sorunsuz çalışıyor. McAfee'yi kaldırıp Kaspersky kur. Sistemi komple tarat.

Mcaafe neden herkes kaldırmamı öneriyor? Ben gayet memnunum ve kullanıyorum. Herkes Kaspersky önerisinde bulunup duruyor artık sinirlerimi bozmaya başladı bu durum. Ne yani şimdi mcaafe çöp mü? Niye öyleymiş gibi davranıyorsunuz. Tamam, en iyisi Kaspersky diyorlar ama şu an orijinal mcaafe sahibim ve gidip Kaspersky bedava sürümünü kullanmak saçmalık olur. Mcaafe de bittiğinde Kaspersky geçmeyi düşünüyorum. @Murat5038 gerçekten bu Kaspersky sürekli orijinal mcaafe yerine öneriliyor. Gerçekten bu kadar iyi mi bu? Şimdi gidip daha süresi bitmemiş mcaafe yerine Kaspersky mı indirmeliyim? Çok merak ediyorum. Artık sürekli önermeleri sinirlerimi bozuyor. Mcaafe sanki crack yazılım gibi bakıyorlar...

Mcaafe neden herkes kaldırmamı öneriyor? Ben gayet memnunum ve kullanıyorum. Herkes Kaspersky önerisinde bulunup duruyor artık sinirlerimi bozmaya başladı bu durum. Ne yani şimdi mcaafe çöp mü? Niye öyleymiş gibi davranıyorsunuz. Tamam, en iyisi Kaspersky diyorlar ama şu an orijinal mcaafe sahibim ve gidip Kaspersky bedava sürümünü kullanmak saçmalık olur. Mcaafe de bittiğinde Kaspersky geçmeyi düşünüyorum. @Murat5038 gerçekten bu Kaspersky sürekli orijinal mcaafe yerine öneriliyor. Gerçekten bu kadar iyi mi bu? Şimdi gidip daha süresi bitmemiş mcaafe yerine Kaspersky mı indirmeliyim? Çok merak ediyorum. Artık sürekli önermeleri sinirlerimi bozuyor. Mcaafe sanki crack yazılım gibi bakıyorlar...
Bu kadar celallenmene gerek yok bence :) Mcafee bende de bulunuyordu ama Kaspersky'ı tercih ediyordum. Çünkü veritabanı en büyük antivirüslerden biri. Crack yazılım gibi de bakmaz kimse. Ne daha iyiyse onu önerirler. Kaspersky ise en iyi antivirüslerden biri olduğu için öneriliyor ve aslında arayüz olarak da daha hoş gözüküyor. Tercih meselesi. Seni zorlamıyor kimse. Daha iyi olanı öneriyorlar. Hangisini istiyorsan kullan.

Geri
Yukarı