Lenovo Z570 Fps Drop(düşüş)

Serquanich

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.Benim bu marka lenovo laptop'um var.CS:GO,LOL,Dark Souls 2 gibi oyunlar olsun ani fps düşüşleri yaşıyorum önceden böyle bir sorunum yoktu nedense son zamanlar da çok olmaya başladı her ne kadar konu varsa özellikle burda olan konuları inceledim recep abinin laptoplarda fps düşüş konusuda dahil hepsini denedim ama bir sonuca ulaşamadım malesef en sonunda buraya yazmak zorunda kaldım ve ayrıca driverlarım güncel termal macunuda yeniledim bu olaydan sonra,hatta badsectorlu bir hdd vardı 500GB kadar onu kaldırıp yerine 1 TB bir HDD aldım ama gene hala sorun devam ediyor ayrıca adaptör ile bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum benim eski adaptörüm vardı kablosu yıprandı ve duman çıkmaya başlamıştı bu sorun o adaptor varken de ara ara devam ederdi ama sadece lolde şimdi yan sanayı bir adaptör aldım ve sorum şu bu adaptorden daha yüksek volt ve amper alsam laptop'un yanma gibi bir sorunu olurmu bunu merak ettim çünkü tam fps drop olurken adaptöre bağlı olan kablo hafif çıkmıştı tam oturtayım derken fps drop'da düzelmişti ama sonradan gene oldu tabi.Dediğim gibi daha yüksek bir voltlu adaptör alsam acaba laptop daha iyi bir performans verirmi yardımcı olucak varsa cidden çok sevinirim kurtulumadım bu dertten pc toplatacak durumda değilim dolar çünkü çok yükseldi idare etmesini istiyorum şuan...

Ayrıca benim bu laptopun ana kart modeli emerald lake update bir türlü bulamadım phoenix adlı bir updater var ama oda lenovo support var ve çok eski 2012'den kalma bir çok konuda bios update yapın diyenler var ama dediğim gibi bulamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı