Lenovo Z580 işlemci ve ekran kartı yükseltilebilir mi?

chnzcn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yıllardır kullandığım ve fazlası ile memnun kaldığım dizüstü bilgisayarımın parçalarını değiştirmek istiyorum. Lakin RAM harici başka bir şey değiştiriliyor mu? Laptop konu başlığında yazdığı gibi Lenovo Z580 başlıca parçaları:
Intel Core i5 3210M 2.5 GHz
6 GB 1333 MHz RAM
500 GB disk kapasitesi
Nvidia GT635M 2GB ekran kartı
İşlemci ve ekran kartını yükseltebiliyor muyum? Yükseltebiliyorsam hangi modellerle yükseltebiliyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılabilir ama bu işlemler masaüstü PC'deki gibi olmuyor işlemci yükselteyim derken tüm sistemi de yakabilirsin riskli şeyler. Ekran kartında da aynı performansı alamazsan da bu şekilde bağlanabilir.
1540906368197.png

Benim önerim hiç bu tür şeylerle uğraşma, laptopu 2.el olarak sat masaüstü ya da yeni dizüstü bilgisayar satın al.

Hayır büyük ihtimal anakarta yapışık olduğundan yükseltilemez gibime geliyor. E-GPU yöntemi var ama uğraşmaya değmez. 2. El satabilirsen sat yeni bilgisayar al.

Yapılabilir ama bu işlemler masaüstü PC'deki gibi olmuyor işlemci yükselteyim derken tüm sistemi de yakabilirsin riskli şeyler. Ekran kartında da aynı performansı alamazsan da bu şekilde bağlanabilir.
Eki Görüntüle 340585

Benim önerim hiç bu tür şeylerle uğraşma, laptopu 2.el olarak sat masaüstü ya da yeni dizüstü bilgisayar satın al.
Hayır büyük ihtimal anakarta yapışık olduğundan yükseltilemez gibime geliyor. E-GPU yöntemi var ama uğraşmaya değmez. 2. El satabilirsen sat yeni bilgisayar al.
Bilgilendirmeleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bütün oklar yeni bir pc alımını gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı