Lenovo z580 Wİ-Fİ Kapalı Sorunu

cagatay59

Hectopat
Yer
Salgamlı, Tekirdağ, Turkey
Daha fazla  
Merhaba. Lenovo z580 kullanıyorum. Ben bir ara dual boot yapıp mavericks 10.9.2 kurmuştum. Kurulumdan sonra windows'a girdiğimde wifi ile intenete bağlanamadığımı fark ettim. Aygıt yöneticisinde de wifi ile ilgili hiçbirşey yoktu. Sonra recovery yaptım ama aynı sorun devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (3).png

Merhaba, Ağ paylaşım merkezini açın.
Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e tıklayın (sol tarafta).
Wi-Fi aygıtına sağ tıklayıp özelliklerini açın.
Açılan sekmede yapılandır butonuna tıklayın.
Yapılandır butonuna tıkladıktan sonra açılan sekmede Güç yönetimine tıklayın ve güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneği tikliyse bu tiki kaldırın.
Sorun çözülüp çözülmediğini bildirirseniz sevinirim.

Merhaba, benim laptopum da Lenovo Y560P ve aynı sorun bende de vardı. Aldığımda Windows 7 kuruluydu ve Windows 8.1 Embeded sürümüne geçirdim. Arada sırada gidiyor. FN tuşuna basıp F5 tuşuna basarsanız Recep Baltaş'ın dediği gibi WiFi'yi devreye sokabilirsiniz. Sıfırlamak sorunu çözmez, en azından bende çözmüyor.

Ozaman birde bu ayarları deneyin;
Güç seçeneklerine girin.
Herhangi bir planın Plan ayarlarını değiştirine tıklayın.
Açılan sekmede gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayın.
Açılan sekmede kablosuz bağdaştırıcı ayarlarına gelin, güç tasaruf moduna basın.
Bu seferde pilde ve prizdeykenki güç modlarının hepsini en yüksek performans yapın ve bunu bütün planlar için uygulayın (yukarıdan plan değiştirebilirsiniz).
Sorun çözülüp çözülmediğini bildirirseniz sevinirim.

Merhaba. Lenovo z580 kullanıyorum. Ben bir ara dual boot yapıp mavericks 10.9.2 kurmuştum. Kurulumdan sonra windows'a girdiğimde wifi ile intenete bağlanamadığımı fark ettim. Aygıt yöneticisinde de wifi ile ilgili hiçbirşey yoktu. Sonra recovery yaptım ama aynı sorun devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 52614

Eki Görüntüle 52615
ben Bursa da bir bilgisayar tamircisiyim lenovo nın farklı modeli z580 ve u310 modelleri aynı anda aynı sıkıntıdan geldi senin resimlerle gösterdiğin gibi wi-fi aktif değildi ve 2 gün uğraşın sonunda sıkıntıyı çözdüm. Maalesef lenovo nın bir hatası
Çözüm: Energy Management driver ın dan kaynaklı sitede en son sürünüm veriyor ve o sürünüm wi-fi aktifleştirmiyor. Energy Management 6.0.2.4 sürünümü kurduğunuzdu wi-fi kendine geliyor

ben Bursa da bir bilgisayar tamircisiyim lenovo nın farklı modeli z580 ve u310 modelleri aynı anda aynı sıkıntıdan geldi senin resimlerle gösterdiğin gibi wi-fi aktif değildi ve 2 gün uğraşın sonunda sıkıntıyı çözdüm. Maalesef lenovo nın bir hatası
Çözüm: Energy Management driver ın dan kaynaklı sitede en son sürünüm veriyor ve o sürünüm wi-fi aktifleştirmiyor. Energy Management 6.0.2.4 sürünümü kurduğunuzdu wi-fi kendine geliyor
İşe yaradı, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı