Lens almak mantıklı mı?

ExE.1

Hectopat
Lens kullanmak mantıklı mı? Okulda gözlük çok buharlaşıyor ve bu artık sıkıcı olmaya başladı. Maskeyi düzelt yeniden tak bekle buharlaşıyor mu, gibisinden? Lens kullanımı basit midir? Kullanan varsa tavsiyelerini yazabilir mi?

Hocam ben de 6 ay önce geçtim gözlükten, cidden çok güzel ve rahat bence. Bir ay içerisinde alıştım ben, öneririm. Başta doktordan lens muayenesi alarak gözünün çapını ve numaralarını öğrenmen gerekiyor. Ondan sonra doktor bir marka yazar, sonra kullanmaya başlayabilirsin.

Hocam göz içindeki kornea yapısına zarar verdiği söyelniyor. Ateşe yaklaşılmaması da gerkiyormuş. Bilemedim.

Mangala falan uzun süre yakından bakmazsan ya da çok yüksek ısıya uzun süre temas etmezsen sıkıntı olmaz. Korneada bir sorun oluşturmuyor zaten ben bir kez korneamı başka bir sebepten ötürü çizmiştim. Kendini 2 gün içinde yeniliyor, hijyene dikkat edersen bir problem olmaz.

Bu arada lensleri optiklerden lens almayın. İnternet üzerinde neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Son düzenleme:
Kafanı şömineye sokmayacaksan bir şey olmaz. Lens ile ilgili söylenenler biraz hurafe oluyor, 2 seneden fazla lens kullandım gözlük ile kıyaslanmaz çok büyük rahatlık. Yalnızca ilk ay alışma evresi biraz sıkıntılı oluyor o kadar. Gözüm lense alıştığında duşa, deniz bile onunla girip yatıp kalkıyordum yalnızca rahatsız edince temizliyordum. Tabii sen benim gibi yapmazsın ama öyle denildiği gibi şeyler yok.

Kornea yapısına da zarar vermiyor üzerine lazer ameliyat oldum zarar verse ameliyat yapamazlardı.

Geri
Yukarı