Lepistes balığım renk değişimi yapıyor normal mi?

Erkek lepistes balığı sarı rengindeydi kuyruğu yavaştan pembeleşiyor. Renk değişimi yapıyor bu normal mi yoksa balığım ölür mü?

Bazı yerleri pembe olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu olan Lepistes'iniz erişkin değil ise, kuyruğu veya vücudunun yarısı kırmızı yarısı da sarımsı renk alabilir (Yavruların renkleri, erişkinliğe ulaşana kadar oturmayabilir).

1-1.5 yıl önce Lepistes cinsi ve varyasyonları (Diğer akrabaları olan: Moli, Kılıç Kuyruk, Plati vb.) ürettim (Bakımı kolay olduğu halde, yavruları tek akvaryumda tutmak zor iş, evde yaptığımdan zahmetli oldu. Üretim yapacak iseniz, en az 4 akvaryum gerekli; 1. si üretme, 2. si cinsiyetin belirginleşmesi için karma olarak boylandırma ve 3.-4. akvaryumlar ise cinsiyet ayrımı yaptıktan sonra boylandırmak için... Birçok balık türü besledim. Aklımda kalanlar bunlar).
Renk değişimi demeyelim de, rengini alıyor diyelim (Eğer balığın solungaçlarında ve kuyruğunda soluk bir kırmızılık var ise parazit olabilir).
Balıkların sıklığına veya akvaryumun büyüklüğüne göre suyu, 5 gün ile 7 gün arasında değiştirebilirsiniz (Sudaki değişimlerden veya nitrat fazlalığından etkilenebilirler).
Filtre sistemi veya iç filtrenizde önemli etkenlerden.

Söz konusu olan lepistes'iniz erişkin değil ise, kuyruğu veya vücudunun yarısı kırmızı yarısı da sarımsı renk alabilir (yavruların renkleri, erişkinliğe ulaşana kadar oturmayabilir).

1-1.5 yıl önce lepistes cinsi ve varyasyonları (diğer akrabaları olan: Moli, kılıç kuyruk, plati vb.) ürettim (bakımı kolay olduğu halde, yavruları tek akvaryumda tutmak zor iş, evde yaptığımdan zahmetli oldu. Üretim yapacak iseniz, en az 4 akvaryum gerekli; 1. si üretme, 2. si cinsiyetin belirginleşmesi için karma olarak boylandırma ve 3.-4. akvaryumlar ise cinsiyet ayrımı yaptıktan sonra boylandırmak için... Birçok balık türü besledim. Aklımda kalanlar bunlar).
Renk değişimi demeyelim de, rengini alıyor diyelim (eğer balığın solungaçlarında ve kuyruğunda soluk bir kırmızılık var ise parazit olabilir).
Balıkların sıklığına veya akvaryumun büyüklüğüne göre suyu, 5 gün ile 7 gün arasında değiştirebilirsiniz (sudaki değişimlerden veya nitrat fazlalığından etkilenebilirler).
Filtre sistemi veya iç filtrenizde önemli etkenlerden.

Dün dişi balık 25 tane yavruladı sadece hava taşıyla kaba koyduk artemia veriyoruz ve akvaryum 25 litre içinde 17 tane lepistes var ve 4 tane akvaryuma bile ihtiyacımız olmadı.

Dün dişi balık 25 tane yavruladı sadece hava taşıyla kaba koyduk artemia veriyoruz ve akvaryum 25 litre içinde 17 tane lepistes var ve 4 tane akvaryuma bile ihtiyacımız olmadı.
Sağlıklı olurlar inşallah.
Demek istediğim: hobi boyutunda olan ilginizi, ticarete dökmek isterseniz: akvaryum gerekecektir (Anladığım kadarı ile hobicisiniz).
İleride büyüdüklerinde, kendi aralarında çiftleşmeleri için en az bir tane daha akvaryum olursa iyi olur (Aynı balığın yavrularından her yavru ürettiğinizde, melezden uzaklaşıp safkanlara doğru gitmeniz için şart olur).
Lepistes balıkları, max 6 kere yavruladıklarında, bel kısımları eğrileşir ve balık için yavrulamak işkenceye dönüşür, bilginize.
Isıyı stabil tutmazsanız, balıkların çoğu ölecektir (İnşallah yaşarlar ama tedbirinizi alın, gerisi Allah'ın takdiri).

Yeni konular

Geri
Yukarı