Lepistes yavrusu nasıl beslenir?

Brokol_61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 4 adet lepistes besliyorum. Yavruluk kullanmadan lepistes yavrusu bakmak istiyorum. Ben yem atarsam diğer balıklar yavruların yemini yer mi, nasıl olacak?

Yem atmazsanız suda bulunan alglerden beslenmeye çalışacaklar ancak pek verimli olmaz. Yavruları ayırmazsanız atılan yemleri büyükler yemiş olacak. Tavsiyem yavruları ayırıp yada yavruluk kullanıp kolayca beslenmelerini sağlamanız. Yavruluk satın almanız şart değil, 5 litrelik yada 1,5 litrelik bir şişeye delikler açarak bir yavruluk yapabilirsiniz. Youtube'da çeşitli rehberler mevcut.

Öncelikle yavruları ayırmalısın. Akvaryumda bulunan diğer balıklar yavruları yiyebiliyor. Ben pet şişe içine koyulmasını önermiyorum. Ayrı küçük bir akvaryum alıp içine aktar ve normal yem kullan. Eğer bulabilirsen yavrular için farklı yemler olabiliyor.

Merhaba ben 4 sene kadar Red Mosaic Big Ear besledim. Şöyle bir sistemim vardı bir akvaryumda akvaryumun bir köşesine yeşillik koyuyordum hamile dişi balık stres yaptıgı için oraya yavruluyordu. Aynı akvaryumun diğer köşesini file ile bölmüştüm ve yavruları oraya ayırıyordum çünkü farklı bir suya ayırdığın yavrular su ve bakteri değişiminden ölür.

Merhaba ben 4 sene kadar Red Mosaic Big Ear besledim. Şöyle bir sistemim vardı bir akvaryumda akvaryumun bir köşesine yeşillik koyuyordum hamile dişi balık stres yaptıgı için oraya yavruluyordu. Aynı akvaryumun diğer köşesini file ile bölmüştüm ve yavruları oraya ayırıyordum çünkü farklı bir suya ayırdığın yavrular su ve bakteri değişiminden ölür.
Buda yüklediğim videolardan biri

Yeni konular

Geri
Yukarı