Leptop şarj adaptörü çalışmıyor

321maximum321

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Leptop şarj adaptörü ile ilgili bir sorunum var ve sizlere danışmak istedim. 2 akşam önce bir elektrik kesintisi oldu ve elektrikler kesilmeden önce gayet sorunsuz çalışıyordu ve şarj ediyordu elektrik kesintisi yaklaşık 3 veya 4 dakika sürdü sonrasında elektrikler geldi ve adaptörün üzerindeki ışık yanmadı leptobu şarj etmeyi kesti. Evdeki başka prizlerde denedim veya başka evlerde şarj etmeyi denedim hala olumlu sonuç alamadım.

Dün bilgisayarcıya götürdüm adaptörü ve leptobu orada hiç bir işlem görmeden sorunsuz şarj etti ben yinede önlemimi almak amacıyla yeni bir adaptör aldım ve almadan önce testinide yaptık bilgisayarda sorunsuz şarj ediyordu. Eve geldiğimde eski adaptörümü denedim öncelikle, daha bir kaç saat önce bilgisayarcıda çalışan adaptör evde tekrar çalışmaz oldu üzerindeki ışığı yanmadı neyse dedim ve yeni adaptörü denedim yeni adaptörde çalışmadı.

Eski adaptörü taktım tekrar biraz vurdum bir zaman sonra ışığı yandı üzerindeki ama şarj etmedi kısa bir süre vurmaya devam edince birkaç saniyeliğine leptobu şarj eder oldu ancak en fazla bir kaç saniye sonrasında tekrar şarjı kesti. Bir süre daha devam ettim vurmaya leptobu şarj etmeye başladı adaptörü en ufak oynatmada tekrar kesildi şarj olayı, en son bir kere daha denedim şarj edene kadar vurdum şarj ettiği anda yavas yavas adaptörü sabit bir yere koydum şarj etmesi kesilmedi ve bu şekilde kullanmaya başladım bilgisayarımı. Bugün tekrardan aynı sorunları yaşıyorum.

Dünden beri yeni aldığım adaptör hiç bir şekilde ışığı yanmıyor ve şarj etmiyor eski adaptörümünde durumu anlattığım gibi. Evdeki prizlerde bir sorun yok aynı prizde bir çok elektrikli alet çalıştırıyoruz ve hiç bir sorun olmuyor ancak iş leptobu şarj etmeye gelince böyle bir sorun oluyor. Bu konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı