Letgo iade isterse ne olur?

Usulüne uygun bir satış sözlemesine imza atmadığınız sürece yasal hakkının olmaması gerek. Yani elden al veri yaptıktan 2-3 gün sonra gel bu ürünü al derse, almak zorunda değilsiniz. Uğraşmak istiyorsa buyursun mahkemede uğraşsın. Dosyanın davaya döneceğini hiç sanmam. Şu ana kadar şahit olmadım. :)

Hocam benim bildiğim bu tarz ikinci el alis-verislerde alıcı ürünü görüp deneme şansı olduğu için ürünün gizlenen/gizli bir ayıbı olmadığı-ortaya çıkmadığı sürece iade hakki bulunmuyor tabi satıcının iade alması durumu başka.

Yüzyüze sorunsuz bir ürünü sattıktan sonra bozuk deyip iade etmek isterse WhatsApp konuşmaları var telefon konuşmaları var vb. diyerek benden aldığını doğrulayabilir. Ama bu yasal olarak bir hak verir mi alıcıya?

Bir nevi evet sorun yaratabilir(baş ağrısı yaratır demek daha doğru olur), ama sizde daha önce ürünün çalıştığına dahi kanıt varsa sorun yok.

Yüz yüze sorunsuz bir ürünü sattıktan sonra bozuk deyip iade etmek isterse whatsapp konuşmaları var telefon konuşmaları var vb. diyerek benden aldığını doğrulayabilir. Ama bu yasal olarak bir hak verir mi alıcıya?
Bu kayıtları eğer kullanırsa -savcı talimatı olmadan- gizlilik ihlaline giriyor ve ayrı bir cezası oluyor diye biliyorum. Ama savcı bizzat ister veya izin verirse o ayrı. Hocam bu arada ayıplı bir mal filan mı sattınız ne yaptınız? Yani eğer siz bozuk olmadan sattıysanız ve adam bozup geri iade filan etmeyi düşünürse öyle bir olay zor, ama siz başından bozuk sattıysanız sizi zorlayabilir.

Geri
Yukarı