Çözüldü Letgo satıcının parasını nasıl ödüyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qelos

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Gorgoroth Yaylası
Letgo'dan güvenli ödeme ve kargo ile bir oyun aldım. Satıcı henüz kargoya vermedi ve paranın ona nasıl geleceğini sordu.

Kargo bana ulaştıktan ve para adama geçtikten sonra adam parasını nasıl çekecek Letgo'dan? İyzico hesabı mı açması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kargoyla alsanız da olur, önce ödeme yapılır ve satıcının ürünü kargoya vermesi beklenir. Kargoya verdikten sonra alıcının eline ulaşınca para alıcının yaptığı ödeme Letgo bünyesinden satıcının iyzico hesabına aktarılır.
Elden teslim almak en iyisi fakat güvenli ödeme de güvenilir.
Kargoyla alsanız da olur, önce ödeme yapılır ve satıcının ürünü kargoya vermesi beklenir. Kargoya verdikten sonra alıcının eline ulaşınca para alıcının yaptığı ödeme Letgo bünyesinden satıcının iyzico hesabına aktarılır.
Elden teslim almak en iyisi fakat güvenli ödeme de güvenilir.

Çözüm
Ödeme iyzico hesabına geçiyor, ilanı güvenli ödemeli seçince iyzico hesap bilgilerini istiyor Letgo, kargo alıcıya ulaşınca alıcı ürünü kontrol edip onaylıyor alıcı onayı sonrası para satıcının iyzico hesabına 1 saat içinde geçiyor.

İlk önce para sonra mal olur internette. Ne olur ne olmaz, elden teslim alın.
İnternet üstünde genelde önce para şeklinde olur. Fakat, satıcı ile konuşup elden alabilirsin.

Letgo'nun güvenli ödeme sisteminden bahsediyorum. Bu yolla alıcı koruması oluyor. Ürünü teslim alana kadar para Letgo kasasında duruyor. Yani ürün kırık, hasarlı ya da farklı çıkarsa Letgo paranı iade ediyor. Ayrıca tüm Türkiye'den ücretsiz kargo yapıyor.

2 - 3 kere kullandım hiç sorun çıkmadı. Satıcı sorduğu için bu konuyu açtım. Yani gayet güvenli bir yol.

Geri
Yukarı