Letgo üzerinden alışveriş yapmak

Oğuzhanňnnnnn

Hectopat
Bunu alacağım da satıcı da tam bilmiyor bende. Ödemeyi ben yapınca para satıcıya nasıl ulaşacak iyizigo hesabı açmış satıcı onun hesabına yatıp o da oradan karitins mi alacak bir de kargo neden ücretsiz yazıyor satıcı karşılamıyor değil mi? Benim karşılamam lazım da.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-11-27-21-23-04-292_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2021-11-27-21-23-04-292_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu alacağım da satıcı da tam bilmiyor bende. Ödemeyi ben yapınca para satıcıya nasıl ulaşacak iyizigo hesabı açmış satıcı onun hesabına yatıp o da oradan karitins mi alacak bir de kargo neden ücretsiz yazıyor satıcı karşılamıyor değil mi? Benim karşılamam lazım da.

Sen ödemeyi yapıyorsun para havuzda bekliyor.
Ürünü adam sana yollayınca ilanda yazıldığı gibi ise onaylıyorsun sonra para adamın hesabına gidiyor.

En iyisi yüz yüze buluşup almak. Eğer satıcıya güvenemiyorsanız ve aynı şehirde değilseniz telefonu satan kişiyle aynı şehirde olan birini (akraba, arkadaş) yönlendirebilirsiniz.

Pek önermem.abim de letgo dan bişey alacaktı parayı gönderdi sonra engelledi dava açtı sonuçlanmadı bişey olmadı gün gün aradı alacagınız insanı iyice araştırın derim.(dedigim letgo dan almamanız sonra tabi bu sizin tercihiniz :))

Sen ödemeyi yapıyorsun para havuzda bekliyor.
Ürünü adam sana yollayınca ilanda yazıldığı gibi ise onaylıyorsun sonra para adamın hesabına gidiyor.

Para satıcının iyizigo hesabına mi yatıyor oda oradan kendi hesabına mi gönderiyor. Satıcıdan komisyon kesilmez değil mi bir de kargo neden ücretsiz yazıyor acaba daha önce klavye almıştım onda ben ödemiştim.

En iyisi yüz yüze buluşup almak. Eğer satıcıya güvenemiyorsanız ve aynı şehirde değilseniz telefonu satan kişiyle aynı şehirde olan birini (akraba, arkadaş) yönlendirebilirsiniz.
Akraba Yokki işte inşallah dolandırmaz 😅
Yüz yüze alın. Iyzico sadece bir ödeme sistemi. Yani her şey satıcının elinde. İsterse iadenizi onaylamayabilir.

300'e ekran aldım yine kırıldı orijinal servis 600 istiyor 200'e almak mantıklı gibi dolandırmaz diye düşünüyorum klavye almıştım aynı yöntemle sıkıntı çıkmamıştı.

Para satıcının iyizigo hesabına mi yatıyor oda oradan kendi hesabına mi gönderiyor. Satıcıdan komisyon kesilmez değil mi bir de kargo neden ücretsiz yazıyor acaba daha önce klavye almıştım onda ben ödemiştim.

Bu sistemde satıcıdan komisyon kesilir sanırım %20 evet sen onayladıktan sonra iyizigo hesabına gider oradan bankaya transfer edebilir.

Kargonun ücretsiz olması kampanya vs olabilir Letgo'da.
Komisyonlu işlemlerde genelde kargoyu Letgo karşılar.

Pek önermem. Abim de Letgo'dan bir şey alacaktı parayı gönderdi sonra engelledi dava açtı sonuçlanmadı bir şey olmadı gün gün aradı alacagınız insanı iyice araştırın derim.(dedigim Letgo'dan almamanız sonra tabii bu sizin tercihiniz :))

Usta parayı satıcının hesabına göndermiyorum Letgo ürün bana ulaşınca veriyor alıcı koruması adı altında.

Yeni konular

Geri
Yukarı