Lexar JumpDrive V100 32 GB USB Bellek İncelemesi

>Lexar JumpDrive V100 32 GB USB Bellek İncelemesi<
Hepinize merhabalar arkadaşlar, dün BİM'e ekmek almak için gittiğim de cam kutunun içerisinde bu USB Flash belleği gördüm. Evde ki tüm USB'lerim ağzına kadar dolu olduğundan bir USB Flash bellek ihtiyacım doğmuştu. Bir süredir de hangisini alsam diye diye araştırırken bu Lexar JumpDrive V100'ü satın aldım. 36 TL gibi bir fiyatı vardı. 32 GB için uygun sayılabilecek bir fiyat bence. Hemen eve alır almaz eve gittim birkaç dosya aktardım ve şöyle sizlere kısa bir inceleme yazmaya karar verdim.

Öncelikle biraz Lexar firmasından bahsedelim.

>Lexar kimdir?<
Lexar, 1996 yılında kurulmuş bir şirket. Genellikle USB bellek üreten bir firma. Aynı şekilde SSD'leri de mevcut. Bu firma 2006 yılında Micron tarafından satın alınıyor. Micron Dünya'da ki sayılı büyük NAND üreticilerinden birisi. 2017 yılına kadar Micron çatısı altında yer aldıktan sonra Micron tarafından Çinli Longsys adında ki bir firmaya satılıyor. Ki Lexar hâlâ ürünlerinde her ne kadar Micron çatısı altında yer almasa da Micron bellekler kullanmaya devam ediyor. Sanırsam inceleyeceğimiz üründe de Micron'un herhangi bir belleği kullanılıyor olabilir. Bu konudan emin değilim sadece bir tahmin. :)

>USB'ye yakından bir bakış<
Dosya_000.jpeg

USB'miz böyle kart şeklinde bir kutunun içerisinde bulunuyor. Altında "USB 3.0" olduğu yazıyor. USB 3.1 veya 3.2 olması benim için çok önemli değil zira cihazım maksimum USB 3.0 destekliyor.

Dosya_000 (1).jpeg

Arka kısmında da garanti süresi ve garanti bilgileri yer alıyor. Sanırım ürün geçen yıl piyasaya çıkmış. 2020 yazıyor arkasında.

Dosya_003.jpeg

USB'mize şöyle bir bakarsak kapaklı bir tasarımı olduğunu görebiliyoruz. Yani kızaklı bir sistemi yok. Bu kapak belki ileride kaybolabilir bilmiyorum ama ben kızaklı USB'leri pek sevmediğim için beğendim bu tasarımını. Ön kısmında hemen aşağıda Lexar yazıyor. Üstünde üçgen şeklinde bir işaret var. Sanırım orasından tutup takmamızı belirtiyor.

Şimdi birkaç tane daha görsel koyarak içinden çıkan yazılıma ve hız testlerine değineceğim.
Dosya_002.jpeg

Dosya_001.jpeg

USB 3.0 olduğunu mavi renginden anlayabilirsiniz.

Dosya_000 (2).jpeg

>Hız Testi<
USB Belleği CrystalDiskMark 8.0.1 ile bir hız testine de soktum. Hatta dün bir konu açmıştım hızları nasıl diye. Olumlu yorumlar gelmişti.
1614976691075.png

Hızlarının açıkçası fiyatına göre çok iyi olduğunu söyleyebilirim. 128 MB/s okuma ve 73 MB/s yazma hızları beni tatmin etti açıkçası. Herhangi bir format atmak gerektiğinde bu USB ile rahatlıkla format atabilirsiniz yani. Onun dışında depolama için de kullanılabilir. Bu arada bir de başka bir hız testi daha koymak istiyorum;
s-l1600.png

Burada da aşağı yukarı aynı hızlar var. Yurt dışında ki bir siteden aldım görseli. Fena değil hızları yani fiyatına göre.

>Dosya kopyalama testi<

1615037423090.png

Boyutu 573 MB olan bir İSO dosyasını kopyaladığım da göreceğiniz üzere inişli çıkışlı bir kopyalama oldu. Kopyalama hızı birden düşüyor birden yükseliyor anlayacağınız. Yine de bu düşüş uzun sürmüyor. Anlık düşüp geri yükseliyor.

1615037656086.png

Burada da boyutu 250 MB olan bir dosyayı kopyaladım. Yine böyle anlık düşüşler oldu.

1615037903659.png

3 GB'lık Windows 10 İSO dosyasını kopyalamaya gelince de biraz uzun sürdüğünü ve inişli çıkışlı olduğunu söylemekte fayda var. 2 Dakika 27 saniye gibi bir sürede kopyaladı. Eh işte yine idare eder. Fiyatına göre fena değil.

1615038027248.png

Yaklaşık olarak hepsi 223 MB eden 900 tane fotoğraf bulunan bir klasörü kopyaladığımda yine kısa bir sürede kopyaladı. Topluca resim atacaksanız tatmin edici bir kopyalama hızına sahip. Tek sorun bu ani düşüşler. Neyse ki çok uzun sürmüyor bu düşüş ve USB hızlanıyor. Bunun sebebi benim USB 3.0 portumun sürücülerinin eski olması olabilir bu arada. SATA sürücülerim de eski ve şu an takılı olan SSD'min hızını tam olarak alamıyorum SATA 3'e rağmen. Yenisi de yok bu sürücülerin. Bundan şüpheliyim. Ama dediğim gibi tatmin etti beni sonuçlar.

>Lexar DataShield<

1615038300325.png

Programı açtığımızda karşımıza bu kısım geliyor. Eğer bu programı ilk kez açıyorsanız program sizden bir şifre belirlemenizi istiyor ona göre. Bu programın ana amacı verilerinizi yedeklemek ve şifrelemek. Programı ilk açtığımız da USB'mize bir şifre koyuyoruz. Sonra bu şifre ile programa giriş yaparak verilerinizi yedekleyebiliyorsunuz veya da düzenleyebiliyorsunuz.

1615038405018.png

Şifremizi girdik ve program açıldı. Tasarımı fena değil. "My Protected Files" kısmı USB'mizin içine attığımız dosyaları korumaya yarıyor. Misal içerisine bir fotoğraf attığınız da o fotoğraf şifrelenerek korumaya alınıyor. Aşağı kısımda da dosyalarımızı yönetebiliyoruz veya başka disklerden veri aktarımı yapabiliyoruz. Şu an AES256 ile şifrelendiği yazıyor USB belleğimizin. Güzel bir özellik açıkçası AES256 bulunması. Programı verileriniz falan yedeklemek veya şifrelemek için kullanabilirsiniz.

Evet şimdi gelelim Lexar JumpDrive V100'ün artılarına.

+Artılar+
  • DataShield programı ile yedekleme ve şifreleme imkanları sunması.​
  • Dosya transferi yaparken aşırı ısınma gibi bir durum yaşatmaması. (Isınıyor ama öyle aşırı bir ısınma yok.)​
  • Fiyatına göre güzel hızlar sunması.​

-Eksiler-
  • Büyük boyutlu dosyaları aktarırken 1-2 saniyeliğine de olsa hızlarının düşmesi.​
  • Plastik kasa kullanması. Metal olsa daha iyi olurmuş.​
  • Uzun dosya transferleri için pek uygun olmaması.​

>Değerlendirme<
Açıkçası genel olarak JumpDrive V100'ü bir ele alırsak fiyatına göre gerçekten güzel bir ürün. 32 GB depolaması da yeterli. A101'de satılan SanDisk USB'lerden kat kat daha iyi. Hele şu adı bile belli olmayan plastik SanDisk USB'den çok çok daha iyi. Linux dağıtımı yazdırırken falan çöp oluyor o USB'ler. Fiyatı da uygun. Belki dosya aktarımlarında benim cihazım ile alakalı bir durum olmuştur bilemiyorum. Yine de bu düşüşler olmasa on numara olacak.

Benim puanım bu ürüne 7/10 olacak. Beni tatmin etti açıkçası. Fiyatına göre hızları olsun, yazılımı olsun gayet iyi bir USB bellek kendisi. Dosya aktarımında hız düşmesi, büyük boyutlu dosyaları aktarırken zorlanması ve plastik kasası dışında alınıp kullanılabilecek güzel bir USB bellek. Önerir misin diye soracak olursanız evet öneririm. Format atacaksınız veya da Linux dağıtımları ile uğraşıyorsanız üzmeyecek bir USB bellek. Eğer başka kullanan birisi varsa dosya transferlerinde hız düşmesi yaşıyor mu yazarsa sevinirim yorumlara. :)

Lexar JumpDrive V100'ün incelemesi burada bitiyor arkadaşlar. Fiyatına göre sunduğu hız, yedekleme ve şifreleme imkanı, uygun fiyatı ile güzel bir USB bellek kısaca. Yazımı umarım beğenmişsinizdir arkadaşlar. Görüşlerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim. Hepinize iyi günler diliyorum. :)

>lexar jumpdrive V100 32 GB USB bellek incelemesi<
hepinize merhabalar arkadaşlar, dün BİM'e ekmek almak için gittiğim de cam kutunun içerisinde bu USB flash belleği gördüm. Evde ki tüm USB'lerim ağzına kadar dolu olduğundan bir USB flash bellek ihtiyacım doğmuştu. Bir süredir de hangisini alsam diye diye araştırırken bu Lexar jumpdrive V100'ü satın aldım. 36 TL gibi bir fiyatı vardı. 32 GB için uygun sayılabilecek bir fiyat bence. Hemen eve alır almaz eve gittim birkaç dosya aktardım ve şöyle sizlere kısa bir inceleme yazmaya karar verdim.

>lexar kimdir?<
Lexar, 1996 yılında kurulmuş bir şirket. Genellikle USB bellek üreten bir firma. Aynı şekilde SSD'leri de mevcut. Bu firma 2006 yılında Micron tarafından satın alınıyor. Micron dünya'daki sayılı büyük NAND üreticilerinden birisi. 2017 yılına kadar Micron çatısı altında yer aldıktan sonra Micron tarafından Çin'li longsys adında ki bir firmaya satılıyor. Ki Lexar hâlâ ürünlerinde her ne kadar Micron çatısı altında yer almasa da Micron bellekler kullanmaya devam ediyor. Sanırsam inceleyeceğimiz üründe de Micron'un herhangi bir belleği kullanılıyor olabilir. Bu konudan emin değilim sadece bir tahmin. :)

>usb'ye yakından bir bakış<
Eki Görüntüle 909193
USB'miz böyle kart şeklinde bir kutunun içerisinde bulunuyor. Altında "USB 3.0" olduğu yazıyor. USB 3.1 veya 3.2 olması benim için çok önemli değil zira cihazım maksimum USB 3.0 destekliyor.

Eki Görüntüle 909219
Arka kısmında da garanti süresi ve garanti bilgileri yer alıyor. Sanırım ürün geçen yıl piyasaya çıkmış. 2020 yazıyor arkasında.

Eki Görüntüle 909230
USB'mize şöyle bir bakarsak kapaklı bir tasarımı olduğunu görebiliyoruz. Yani kızaklı bir sistemi yok. Bu kapak belki ileride kaybolabilir bilmiyorum ama ben kızaklı USB'leri pek sevmediğim için beğendim bu tasarımını. Ön kısmında hemen aşağıda Lexar yazıyor. Üstünde üçgen şeklinde bir işaret var. Sanırım orasından tutup takmamızı belirtiyor.

Şimdi birkaç tane daha görsel koyarak içinden çıkan yazılıma ve hız testlerine değineceğim.
Eki Görüntüle 909231

Eki Görüntüle 909232

Eki Görüntüle 909234

>hız testi<
USB belleği CrystalDiskMark 8.0.1 ile bir hız testine de soktum. Hatta dün bir konu açmıştım hızları nasıl diye. Olumlu yorumlar gelmişti.
Eki Görüntüle 909248
Hızlarının açıkçası fiyatına göre çok iyi olduğunu söyleyebilirim. 128 MB/s okuma ve 73 MB/s yazma hızları beni tatmin etti açıkçası. Herhangi bir format atmak gerektiğinde bu USB ile rahatlıkla format atabilirsiniz yani. Onun dışında depolama için de kullanılabilir. Bu arada bir de başka bir hız testi daha koymak istiyorum;
Eki Görüntüle 909249
Burada da aşağı yukarı aynı hızlar var. Yurt dışında ki bir siteden aldım görseli. Fena değil hızları yani fiyatına göre.

>dosya kopyalama testi<

Eki Görüntüle 909263

Boyutu 573 MB olan bir ISO dosyasını kopyaladığım da göreceğiniz üzere inişli çıkışlı bir kopyalama oldu. Kopyalama hızı birden düşüyor birden yükseliyor anlayacağınız. Yine de bu düşüş uzun sürmüyor. Anlık düşüp geri yükseliyor.

Eki Görüntüle 909266

Burada da boyutu 250 MB olan bir dosyayı kopyaladım. Yine böyle anlık düşüşler oldu.

Eki Görüntüle 909276

3 GB'lık Windows 10 ISO dosyasını kopyalamaya gelince de biraz uzun sürdüğünü ve inişli çıkışlı olduğunu söylemekte fayda var. 2 dakika 27 saniye gibi bir sürede kopyaladı. Eh işte yine idare eder. Fiyatına göre fena değil.

Eki Görüntüle 909281

Yaklaşık olarak hepsi 223 MB eden 900 tane fotoğraf bulunan bir klasörü kopyaladığımda yine kısa bir sürede kopyaladı. Topluca resim atacaksanız tatmin edici bir kopyalama hızına sahip. Tek sorun bu ani düşüşler. Neyse ki çok uzun sürmüyor bu düşüş ve USB hızlanıyor. Bunun sebebi benim USB 3.0 portumun sürücülerinin eski olması olabilir bu arada. SATA sürücülerim de eski ve şu an takılı olan SSD'min hızını tam olarak alamıyorum SATA 3'e rağmen. Yenisi de yok bu sürücülerin. Bundan şüpheliyim. Ama dediğim gibi tatmin etti beni sonuçlar.

>lexar datashield<

Eki Görüntüle 909288

Programı açtığımızda karşımıza bu kısım geliyor. Eğer bu programı ilk kez açıyorsanız program sizden bir şifre belirlemenizi istiyor ona göre. Bu programın ana amacı verilerinizi yedeklemek ve şifrelemek. Programı ilk açtığımız da USB'mize bir şifre koyuyoruz. Sonra bu şifre ile programa giriş yaparak verilerinizi yedekleyebiliyorsunuz veya da düzenleyebiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 909294

Şifremizi girdik ve program açıldı. Tasarımı fena değil. "my protected files" kısmı USB'mizin içine attığımız dosyaları korumaya yarıyor. Misal içerisine bir fotoğraf attığınız da o fotoğraf şifrelenerek korumaya alınıyor. Aşağı kısımda da dosyalarımızı yönetebiliyoruz veya başka disklerden veri aktarımı yapabiliyoruz. Şu an AES256 ile şifrelendiği yazıyor USB belleğimizin. Güzel bir özellik açıkçası AES256 bulunması. Programı verileriniz falan yedeklemek veya şifrelemek için kullanabilirsiniz.

Evet şimdi gelelim Lexar jumpdrive V100'ün artılarına.

+artılar+
  • datashield programı ile yedekleme ve şifreleme imkanları sunması.​
  • dosya transferi yaparken aşırı ısınma gibi bir durum yaşatmaması. (ısınıyor ama öyle aşırı bir ısınma yok.)​
  • fiyatına göre güzel hızlar sunması.​

-eksiler-
  • büyük boyutlu dosyaları aktarırken 1-2 saniyeliğine de olsa hızlarının düşmesi.​
  • plastik kasa kullanması. Metal olsa daha iyi olurmuş.​
  • uzun dosya transferleri için pek uygun olmaması.​

>değerlendirme<
Açıkçası genel olarak jumpdrive V100'ü bir ele alırsak fiyatına göre gerçekten güzel bir ürün. 32 GB depolaması da yeterli. A101'de satılan SanDisk USB'lerden kat kat daha iyi. Hele şu adı bile belli olmayan plastik SanDisk USB'den çok çok daha iyi. Linux dağıtımı yazdırırken falan çöp oluyor o USB'ler. Fiyatı da uygun. Belki dosya aktarımlarında benim cihazım ile alakalı bir durum olmuştur bilemiyorum. Yine de bu düşüşler olmasa on numara olacak.

benim puanım bu ürüne 7/10 olacak. Beni tatmin etti açıkçası. Fiyatına göre hızları olsun, yazılımı olsun gayet iyi bir USB bellek kendisi. Dosya aktarımında hız düşmesi, büyük boyutlu dosyaları aktarırken zorlanması ve plastik kasası dışında alınıp kullanılabilecek güzel bir USB bellek. Önerir misin diye soracak olursanız evet öneririm. format atacaksınız veya da Linux dağıtımları ile uğraşıyorsanız üzmeyecek bir USB bellek. Eğer başka kullanan birisi varsa dosya transferlerinde hız düşmesi yaşıyor mu yazarsa sevinirim yorumlara. :)

Lexar jumpdrive V100'ün incelemesi burada bitiyor arkadaşlar. Fiyatına göre sunduğu hız, yedekleme ve şifreleme imkanı, uygun fiyatı ile güzel bir USB bellek kısaca. Yazımı umarım beğenmişsinizdir arkadaşlar. Görüşlerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim. Hepinize iyi günler diliyorum. :)

Bu USB diski BİM'den 35 TL ile aldım, 6 ay sonra kendiliğinden FAT32 oldu, nfts yapmaya çalışınca aygıt kısmında gözükmüyordu.
Yani iyi ama ömrü hemen bitti.

Bu USB diski BİM'den 35 TL ile aldım, 6 ay sonra kendiliğinden FAT32 oldu, NTFS yapmaya çalışınca aygıt kısmında gözükmüyordu.
Yani iyi ama ömrü hemen bitti.
Bakalım benimki ne kadar dayanacak o zaman. :) Ben çok kullanmadığım için uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. İçerisin de hayati bir verim yok. ISO dosyaları var sadece. Ayrıca hocam NTFS olmuyorsa "Diskpart" aracı ile biçimlendirip NTFS yapın. RAW olan bir USB belleği kurtarmıştım hatta bu yöntem ile.

Son düzenleme:
Bakalım benimki ne kadar dayanacak o zaman. :) ben çok kullanmadığım için uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. İçerisin de hayati bir verim yok. ISO dosyaları var sadece. Ayrıca hocam NTFS olmuyorsa "diskpart" aracı ile biçimlendirip NTFS yapın. RAW olan bir USB belleği kurtarmıştım hatta bu yöntem ile.

Yok, o da olmadı.

Son düzenleme:
Hocam ürün incelemesi çok güzel olmuş emeğinize sağlık. Geçenlerde A101'den go smart marka 64 gb usb bellek aldım bende hemen hemen sizin aldığınız fiyata.Tabiki sizden daha akıllı olduğum ve kendimi uyanık sandığım için aynı fiyata iki katı depolama alanı aldım. Amacım oğlum için fimleri atıp tvden izlemekti. Ama bırakın windows falan kurmayı filmleri bile iki saniyede bir takıla takıla oynatıyor.Keşke incelemenizi daha önce okusaydım :) Teşekkürler bilgilendirme için.

@nadirgoktan İşte o yüzden ucuz etin yahnisi yenmez diyoruz hocam. :) 35 TL'ye aldığınız 64 GB USB'den pek bir şey beklemeyin zaten. Gerçekten kaliteli bir 64 GB USB en az 90-100 TL falan. O USB bellek yüksek ihtimalle Çin'den getirtilip Logo basılan fason bir mal. Kalitesiz bir fason yani. Asla alınmamalı.

@PossibleTurco hocam. USB'nin kendisiyle çok mutluyduk. 2-3 hafta önce dedim ki ben niye bunu Win to Go yapmıyorum. Hiç ihtiyacım olmamasına rağmen sebepsiz, yapma kararı aldım. Ve yine dedim ki neden Rufus kullanayım. WintoUSB kullanayım. GPT kurulumu yapıyordum. Ve James Donkey SSD'm sağolsun, arada yanıt vermeme gibi hataları var. Tam da USB'mi yazdırırken bu hataya denk geldim. Yazdırma işlemi ilerlemiyor ve hiçbir işlem yapamıyordum. Mecbur sistemi kapatmak zorunda kaldım. Sistemi açtıktan sonra Disk Yönetimi'nden diski silip NTFS yaptım. Ama bir işe yaramadı. USB sistemde gözüküyor. Üzerine bir şeyley yazılabiliyor. Boyutu falan da gözüküyor. Normal bir USB gibi gözüküyor yani. Ama çok yavaş. 120KB'lık dosya atarken bile işkence çekiyorum. USB'de fiziksel bir hasar olmadığını düşünüyorum. USB'nin dosya bölümlemesinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bir tane USB onarma aracı denedim ama işe yaramadı. Sizin bir öneriniz var mıdır?

>Lexar JumpDrive V100 32 GB USB Bellek İncelemesi<
Hepinize merhabalar arkadaşlar, dün BİM'e ekmek almak için gittiğim de cam kutunun içerisinde bu USB Flash belleği gördüm. Evde ki tüm USB'lerim ağzına kadar dolu olduğundan bir USB Flash bellek ihtiyacım doğmuştu. Bir süredir de hangisini alsam diye diye araştırırken bu Lexar JumpDrive V100'ü satın aldım. 36 TL gibi bir fiyatı vardı. 32 GB için uygun sayılabilecek bir fiyat bence. Hemen eve alır almaz eve gittim birkaç dosya aktardım ve şöyle sizlere kısa bir inceleme yazmaya karar verdim.

>Lexar kimdir?<
Lexar, 1996 yılında kurulmuş bir şirket. Genellikle USB bellek üreten bir firma. Aynı şekilde SSD'leri de mevcut. Bu firma 2006 yılında Micron tarafından satın alınıyor. Micron Dünya'da ki sayılı büyük NAND üreticilerinden birisi. 2017 yılına kadar Micron çatısı altında yer aldıktan sonra Micron tarafından Çinli Longsys adında ki bir firmaya satılıyor. Ki Lexar hâlâ ürünlerinde her ne kadar Micron çatısı altında yer almasa da Micron bellekler kullanmaya devam ediyor. Sanırsam inceleyeceğimiz üründe de Micron'un herhangi bir belleği kullanılıyor olabilir. Bu konudan emin değilim sadece bir tahmin. :)

>USB'ye yakından bir bakış<
Eki Görüntüle 909193

Eki Görüntüle 909219

Eki Görüntüle 909230

Eki Görüntüle 909231

Eki Görüntüle 909232

Eki Görüntüle 909234

>Hız Testi<
USB Belleği CrystalDiskMark 8.0.1 ile bir hız testine de soktum. Hatta dün bir konu açmıştım hızları nasıl diye. Olumlu yorumlar gelmişti.
Eki Görüntüle 909248
Eki Görüntüle 909249

>Dosya kopyalama testi<

Eki Görüntüle 909263

Boyutu 573 MB olan bir İSO dosyasını kopyaladığım da göreceğiniz üzere inişli çıkışlı bir kopyalama oldu. Kopyalama hızı birden düşüyor birden yükseliyor anlayacağınız. Yine de bu düşüş uzun sürmüyor. Anlık düşüp geri yükseliyor.

Eki Görüntüle 909266

Eki Görüntüle 909276

3 GB'lık Windows 10 İSO dosyasını kopyalamaya gelince de biraz uzun sürdüğünü ve inişli çıkışlı olduğunu söylemekte fayda var. 2 Dakika 27 saniye gibi bir sürede kopyaladı. Eh işte yine idare eder. Fiyatına göre fena değil.

Eki Görüntüle 909281

>Lexar DataShield<

Eki Görüntüle 909288

Eki Görüntüle 909294

Şifremizi girdik ve program açıldı. Tasarımı fena değil. "My Protected Files" kısmı USB'mizin içine attığımız dosyaları korumaya yarıyor. Misal içerisine bir fotoğraf attığınız da o fotoğraf şifrelenerek korumaya alınıyor. Aşağı kısımda da dosyalarımızı yönetebiliyoruz veya başka disklerden veri aktarımı yapabiliyoruz. Şu an AES256 ile şifrelendiği yazıyor USB belleğimizin. Güzel bir özellik açıkçası AES256 bulunması. Programı verileriniz falan yedeklemek veya şifrelemek için kullanabilirsiniz.

Evet şimdi gelelim Lexar JumpDrive V100'ün artılarına.

+Artılar+
  • DataShield programı ile yedekleme ve şifreleme imkanları sunması.​
  • Dosya transferi yaparken aşırı ısınma gibi bir durum yaşatmaması. (Isınıyor ama öyle aşırı bir ısınma yok.)​
  • Fiyatına göre güzel hızlar sunması.​

-Eksiler-
  • Büyük boyutlu dosyaları aktarırken 1-2 saniyeliğine de olsa hızlarının düşmesi.​
  • Plastik kasa kullanması. Metal olsa daha iyi olurmuş.​
  • Uzun dosya transferleri için pek uygun olmaması.​

>Değerlendirme<
Açıkçası genel olarak JumpDrive V100'ü bir ele alırsak fiyatına göre gerçekten güzel bir ürün. 32 GB depolaması da yeterli. A101'de satılan SanDisk USB'lerden kat kat daha iyi. Hele şu adı bile belli olmayan plastik SanDisk USB'den çok çok daha iyi. Linux dağıtımı yazdırırken falan çöp oluyor o USB'ler. Fiyatı da uygun. Belki dosya aktarımlarında benim cihazım ile alakalı bir durum olmuştur bilemiyorum. Yine de bu düşüşler olmasa on numara olacak.

Benim puanım bu ürüne 7/10 olacak. Beni tatmin etti açıkçası. Fiyatına göre hızları olsun, yazılımı olsun gayet iyi bir USB bellek kendisi. Dosya aktarımında hız düşmesi, büyük boyutlu dosyaları aktarırken zorlanması ve plastik kasası dışında alınıp kullanılabilecek güzel bir USB bellek. Önerir misin diye soracak olursanız evet öneririm. Format atacaksınız veya da Linux dağıtımları ile uğraşıyorsanız üzmeyecek bir USB bellek. Eğer başka kullanan birisi varsa dosya transferlerinde hız düşmesi yaşıyor mu yazarsa sevinirim yorumlara. :)

Lexar JumpDrive V100'ün incelemesi burada bitiyor arkadaşlar. Fiyatına göre sunduğu hız, yedekleme ve şifreleme imkanı, uygun fiyatı ile güzel bir USB bellek kısaca. Yazımı umarım beğenmişsinizdir arkadaşlar. Görüşlerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim. Hepinize iyi günler diliyorum. :)

Ben de 2 gün evvel almıştım yedek almak için. Format USB için ideal.
Ancak Kingston 2.0 belleğinin tasarımı daha iyi idi. Bu bellek çok çakma duruyor.
GTA 4, fedora, Windows isolarımı yedekledim.
Fat32 olarak geliyor.
Arkasındaki anahtarlık kısmı çok küçük idi. Düzgün durmuyor.
Elinize sağlık.

Şahsen bende sizin kulandığınız USB'den bir yıldır kullanıyorum. 6 GB ve 22 GB olarak ikiye böldüm birisinde Windows 11 format var diğerinde özel dosyalarım var. Bunu yaparken 4 kere falan çökmüştü ama kesinlikle bir bozulma falan olmadı. Daha önce başka bir USB de denediğimde USB direk yanmıştı. Sizin gibi bende de aniden düşmeler oluyor ama artıyor sonra şu an memnunum USB'den 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı