LG 22MK400H-B 75 Hz 1 ms vs Acer EK220QAbi 75 Hz 5 ms

Radian

Hectopat
Makaleler
2
Yer
CIA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: AMD Ryzen 5 3600 / MSI RX5600 XT Mech OC / MSI B450M-A Pro Max / CRUCIAL 3000MHz DDR4 (8X2) 16 GB Ram / WD Blue 500GB NVMe SSD / CORSAIR Carbide Spec Delta / ACER EK220QAbi 21.5" 75Hz 5ms
Hangisi daha iyi arkadaşlar? Acer IPS panel tipine, LG TN panel tipine sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Radian
Direkt TN çöp, IPS al diyemeyiz ama %99 ihtimalle IPS ekran insanlara daha uygundur.

TN paneller genelde düşük gecikme sürelerine sahiptir, buna karşın kötü renk kalitesine ve berbat bir görüş açısı sunarlar.
Profesyonel oyuncular veya dsr bütçeli insanlar tercih eder.

IPS paneller ise daha çok film izleme, profesyonel iş/grafik tasarım veya yine günlük kullanım için tercih edilir. Normalde en büyük dez avantajı gecikmenin fazla olmasıdır fakat yavaş yavaş bu rakam azaltılmaya başlandı.
En iyi özellikleri ise TN panellere göre çok daha iyi ve canlı renk kalitesi sunmaları. TN bir monitörden IPS bir monitöre geçince "neye bakmışım ben" dedim. Tabii kötü bir TN paneldi ama sonuç az çok aynı olacaktır.
Eğer çok profesyonel oyuncu değilseniz kesinlikle IPS yani Acer öneririm derdim ama Acer IPS değil!
Va panel!

VA paneli anlatmak kolay olacaktır.
Ne IPS kadar canlı, ne de TN paneller kadsr soluk renk kalitesi sunarlar.

Gecikme olarak da IPS'lerden iyi, TN'lerden kötü olurlar genellikle. İkisinin arasıdır yine.

"Ben Espor'cu olacağım" diyorsanız veya çok üst seviyede rekabetçi oyunlar oynuyorsanız, yani eğleneclik 1-2 el atmayı aşıp hedefiniz yükselmek ise TN olanı öneririm, gecikme süresi, ghosting gibi olaylar açısından avantajlı bir paneldir TN.

Ama profesyonel değilseniz VA öneririm.

@Radian
Direkt TN çöp, IPS al diyemeyiz ama %99 ihtimalle IPS ekran insanlara daha uygundur.

TN paneller genelde düşük gecikme sürelerine sahiptir, buna karşın kötü renk kalitesine ve berbat bir görüş açısı sunarlar.
Profesyonel oyuncular veya dsr bütçeli insanlar tercih eder.

IPS paneller ise daha çok film izleme, profesyonel iş/grafik tasarım veya yine günlük kullanım için tercih edilir. Normalde en büyük dez avantajı gecikmenin fazla olmasıdır fakat yavaş yavaş bu rakam azaltılmaya başlandı.
En iyi özellikleri ise TN panellere göre çok daha iyi ve canlı renk kalitesi sunmaları. TN bir monitörden IPS bir monitöre geçince "neye bakmışım ben" dedim. Tabii kötü bir TN paneldi ama sonuç az çok aynı olacaktır.
Eğer çok profesyonel oyuncu değilseniz kesinlikle IPS yani Acer öneririm derdim ama Acer IPS değil!
Va panel!

"Ben Espor'cu olacağım" diyorsanız veya çok üst seviyede rekabetçi oyunlar oynuyorsanız, yani eğleneclik 1-2 el atmayı aşıp hedefiniz yükselmek ise TN olanı öneririm, gecikme süresi, ghosting gibi olaylar açısından avantajlı bir paneldir TN.
Ben rekabetçi oyun fazla oynamam oynsamda zevkine oynarım zaten o yüzden Acer olanı alacağım teşekkürler.

Aynı konuyu neden 2. defa açıyorsunuz bilmiyorum. Eğer daha çok cevap isterseniz konuyu öne çıkarın.

Acer sizin için daha uygun, uzun uzun açıklamıştım.
Acer IPS değil VA ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı