LG 23.8 24GN600-B 2499TL

Itopya direkt servise yönlendiriyor hocam, serviste belirli bir ölü piksel altında değişim kabul etmiyor.
O zaman tek çare:

Amazon.com_.tr-Logo-640x348.jpg

Normal fiyat aslında. 2-3 ay öncesi ile aynı diyebiliriz. Ancak döviz kuru yerinde durmasına rağmen piyasası yükselmeye devam ediyor.

İki ay önce bu modelin 27" olanının bir tık üstü veya yenilenmişi diyebileceğimiz ayağında pivot özelliği de olan 27GL63T-B modelini 3 bin liraya almıştım. 24GN600-B, 27GN600-B ve 27GL63T-B modelleri panel olarak aynı diyebiliriz. Vasatın altıdır. Color banding ve IPS glow şikayeti çokça var.

MSI Optix G241 ve Viewsonic XG2405-2 daha mantıklı duruyor.

Not: Ben 27GL63T-B modeline bozulan AOC 24G2U modelden geçiş yaptım. Renk kapsamı farkı çok bariz. 24G2U daha iyiydi. Kendisi Windows ayarlarında ve Radeon yazılımında 10bit gözükmesine rağmen aslında 8bit (6bit+FRC) renk derinliğine sahip sıradan bir monitördür. HDR ve HDR10 özelliklerinin adı var. Bir işe yaramıyor.

Normal fiyat aslında. 2-3 ay öncesi ile aynı diyebiliriz. Ancak döviz kuru yerinde durmasına rağmen piyasası yükselmeye devam ediyor.

İki ay önce bu modelin 27" olanının bir tık üstü veya yenilenmişi diyebileceğimiz ayağında pivot özelliği de olan 27GL63T-B modelini 3 bin liraya almıştım. 24GN600-B, 27GN600-B ve 27GL63T-B modelleri panel olarak aynı diyebiliriz. Vasatın altıdır. Color banding ve IPS glow şikayeti çokça var.

Yalnız MSI'ın bu serisinde de ciddi oranda ölü piksel sorunları mevcut. Servis tarafında da belirli bir ölü piksel sayısı aradıkları için çoğu insan mağdur oluyor. Yine yolu Amazon'a çevirip x durumda kafayı sağlama almak gerekebilir.

Not: Ben 27GL63T-B modeline bozulan AOC 24G2U modelden geçiş yaptım. Renk kapsamı farkı çok bariz. 24G2U daha iyiydi. Kendisi Windows ayarlarında ve Radeon yazılımında 10bit gözükmesine rağmen aslında 8bit (6bit+FRC) renk derinliğine sahip sıradan bir monitördür. HDR ve HDR10 özelliklerinin adı var. Bir işe yaramıyor.
AOC 24G2U'nun renkleri çok canlı ve güzel hata yapmışsınız geçmekle ama tabii bozulmuş mecbur kalmışsınız.

AOC 24G2U'nun renkleri çok canlı ve güzel hata yapmışsınız geçmekle ama tabii bozulmuş mecbur kalmışsınız.
Keyfimden geçmedim. Hata olarak da görmüyorum açıkçası. AOC markasına olan güvenim sarsıldı. Şu an konudaki 24GN600-B modelden daha ucuz olsa dahi almam veya tavsiye etmem. Benimkine benzer bir sorunu forumda bir kişi daha yaşıyor. Yabancı forumlarda da şikayet okudum. 2-3 yıl kullandıktan sonra pert olacaksa ne anladım o işten. Temiz kullanmıştım halbuki.

Bu olmazsa XG2405-2 alırdım ama AOC'den soğudum.

Yeni konular

Geri
Yukarı