LG 23.8" 24GN650-B vs ViewSonic 24" XG2405-2

ArdaVarnali

Hectopat
Arkadaşlar iki monitör arasında kaldım.
ViewSonic'e bazıları çok iyi, bazıları kötü diyor. LG ise pek bilmiyorum ama F/P diyorlar.

Ama şu an da LG 1800TL ViewSonic 3000 İtopya'da geçen 1700'e düşmüştü eğer yine düşerse alacağım.
Bu arada FPS oyunları oynuyorum benim için tepkime süresi vs. daha önemli ama renklerde çok soluk olmasın.

Yorumlarınızı bekliyorum.

İkisi arasından XG2405-2. Tepkime olarak ikisi de iyi olsa da Xg2405-2 daha iyi siyah eşitliğine ve standa sahip.
Normal fiyatı 1700-2100 arası bu arada.

İkisi arasından XG2405-2. tepkime olarak ikisi de iyi olsa da XG2405-2 daha iyi siyah eşitliğine ve standa sahip.
Normal fiyatı 1700-2100 arası bu arada.

Kullanıcıların neredeyse yarısı ghosting veya ölü piksel sorunu çok yazan var siz kullandınız mı veya böyle bir sorun ile karşılaşırsam değişim yapabiliyor muyum?

Kullanıcıların neredeyse yarısı ghosting veya ölü piksel sorunu çok yazan var siz kullandınız mı veya böyle bir sorun ile karşılaşırsam değişim yapabiliyor muyum?
@7777 bana birkaç kişinin açtığı konular diyor ki öyle.
Peşin 14, taksitle ilk 7gün cayma hakkınız var diye biliyorum. Koşulsuz iade yani.

@LaMorte @ArdaVarnali Bana kalırsa her türlü şans verilmesi gereken bir monitör vaat ettiklerini çok iyi. Sorun olursa fazladan uğraşmanıza değecek bir monitör. Bazıları nadiren Ghosting çıkıyor diyor benim gözlemlediğim kadarıyla Ghosting az ama IPS Glow sık görülüyor seviyesi hakkında genelde çok rahatsız etmiyor demişlerdi.

Bir bir diyaloğa girdiğim bir konuydu bu arkadaş bahsetmişti.

@LaMorte @ArdaVarnali bana kalırsa her türlü şans verilmesi gereken bir monitör vaat ettiklerini çok iyi. Sorun olursa fazladan uğraşmanıza değecek bir monitör. Bazıları nadiren ghosting çıkıyor diyor benim gözlemlediğim kadarıyla ghosting az ama IPS glow sık görülüyor seviyesi hakkında genelde çok rahatsız etmiyor demişlerdi.

Bir bir diyaloğa girdiğim bir konuydu bu arkadaş bahsetmişti.

Şu an diğer forumlardan bakıyorum. AMD FreeSync açık olunca 1 ms özelliği deaktif oluyormuş ve gerçekten alanların yarısından çoğunda ölü piksel var. LG ile arasında ki en belirgin farklar nedir? Yani uğraşmaya değecek olan nedir? Bende bu monitörü çok istiyorum ama bu yazılanları gördükçe soğuyorum

Şu an diğer forumlardan bakıyorum. AMD FreeSync açık olunca 1 ms özelliği deaktif oluyormuş ve gerçekten alanların yarısından çoğunda ölü piksel var. LG ile arasında ki en belirgin farklar nedir? Yani uğraşmaya değecek olan nedir? Bende bu monitörü çok istiyorum ama bu yazılanları gördükçe soğuyorum
FreeSync açınca çoğu modelde MPRT modu deaktif oluyor, açılsa da kötü görüntü veriyor.aten ama bu model 1ms GtG olduğundan bir OverDrive ayarıyla temiz ve gerçekten 1ms elde edilebilir. Tabii bu kesin 1ms değil, 1-2ms arası olacaktır.

Amazon üstünden alırsınız sorun yaşanılınca kolay iade yaparsınız ama uygun süre içinde olmalı.

Daha kullanışlı stand, daha düşük güç tüketimi ve daha iyi siyah eşitliği.

FreeSync açınca çoğu modelde MPRT modu deaktif oluyor, açılsa da kötü görüntü veriyor. Aten ama bu model 1ms GtG olduğundan bir OverDrive ayarıyla temiz ve gerçekten 1ms elde edilebilir. Tabii bu kesin 1ms değil, 1-2ms arası olacaktır.

Amazon üstünden alırsınız sorun yaşanılınca kolay iade yaparsınız ama uygun süre içinde olmalı.

Anladım alabilirim değişim, iade oluyor fakat siz 1700 2100 TL arası demiştiniz. Amazon'da 3000 TL
O kadar vermeye değer mi?

XG2405-2 kullanıyorum ürün 2 kez değişime gitti hiç birinden ölü piksel çıkmadı fakat ışık sızması var. Ghosting birinde yaşadım sadece diğer 2sinde yoktu. Üçündede üstte sarı bir çizgi var bakır gibi panel dışında beni rahatsız ediyordu. En son gelen monitörün sağ üstten nokta ışık sızması yapıyor. Bunların dışında özelliklik konusunda 1ms modunda monitörün parlaklığı düşüyor. Görüntü kalitesi olarak çok memnun etti. Pivot özelliği olması da iyi.

XG2405-2 kullanıyorum ürün 2 kez değişime gitti hiçbirinden ölü piksel çıkmadı fakat ışık sızması var. Ghosting birinde yaşadım sadece diğer 2'sinde yoktu. Üçündede üstte sarı bir çizgi var bakır gibi panel dışında beni rahatsız ediyordu. En son gelen monitörün sağ üstten nokta ışık sızması yapıyor. Bunların dışında özelliklik konusunda 1ms modunda monitörün parlaklığı düşüyor. Görüntü kalitesi olarak çok memnun etti. Pivot özelliğide çok iyi.

Nereden aldınız? Parlaklık çok fazla düşüyor mu rahatsız edecek kadar. FPS oyunları oynayacağım parlaklık çok da düşük olmasa iyi olur?
FreeSync açınca çoğu modelde MPRT modu deaktif oluyor, açılsa da kötü görüntü veriyor. Aten ama bu model 1ms GtG olduğundan bir OverDrive ayarıyla temiz ve gerçekten 1ms elde edilebilir. Tabii bu kesin 1ms değil, 1-2ms arası olacaktır.

Amazon'da LG 2000 TL, ViewSonic 3000 TL. Aradaki 1000 TL farka değecek özellikleri var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı