LG 24GL650-B 1950TL

bazinga23

Hectopat

Kendim 1 ay önce 2150 TL'den aldım kesinlikle bu fiyata monitör almak isteyenler kaçırmasın. Bu fiyat bandında 24inç, 144Hz, 1ms GtG ve MBR, pivot özelliği, FreeSync uyumlu ve TN panel. Kendisine muadil monitörlerden en az 300-400 TL daha ucuz ve çok daha kaliteli. 1999 TL'ye inmiş Hepsiburada üyelere özel 50 TL indirim veriyor böylelikle 1949TL'ye geliyor.

Son düzenleme:
Sadece TN panel olması sorun ama bu fiyata 144 Hz alıyorsun ona da takılmamak lazım.

TN panel olması sorun değil, eksi bir özellik. TN panel neden sorun oldu anlamadım?

E-spor'a başlamak isteyenler için mükemmel fırsat, heleki genç yetenekler için çok iyi monitör.

Keske suan kullandıgım monitör TN panel olsaydı. TN panele bu kadar ön yargılı olmayın. Mat TN panel neredeyse IPS ile aynı aradaki durumu fark etmeniz çok zor artık. Ekisi gibi TN panelde üretmiyorlar mecburen IPS yada VA almak zorunda kalıyoruz. Sahsen tercihim olsaydı kesinlikle TN panel alırdım ne Ghosting derdi var nede MS derdi.

TN panel olması sorun değil, eksi bir özellik. TN panel neden sorun oldu anlamadım?

E-spor'a başlamak isteyenler için mükemmel fırsat, heleki genç yetenekler için çok iyi monitör.

Evet dediğiniz gibi aldığım dönem ben çok detaylı bir şekilde araştırmıştım. Oldukça hızlı tepkime süresi ve oldukça düşük giriş gecikmesi(input laga) sahip bir monitör. Aynı fiyat bandındaki monitörlerle rtings.com sitesinden kıyas yapabilirsiniz çoğu monitörden daha iyi değerlere sahip. Renkleride bir TN monitör için oldukça yeterli.

Renkleri IPS ve VA'ya göre dah soluk ve cansız veriyor. E-Spor için tercih edilmesinin nedeni tepkime süresiydi diye biliyorum, artık IPS paneller de düşük tepkime süreleri sunuyor. Şahsen monitör alınırken 400-500 TL daha eklenip IPS alınmasını daha mantıklı buluyorum.

Renkleri IPS ve VA'ya göre dah soluk ve cansız veriyor. E-spor için tercih edilmesinin nedeni tepkime süresiydi diye biliyorum, artık IPS paneller de düşük tepkime süreleri sunuyor. Şahsen monitör alınırken 400-500 TL daha eklenip IPS alınmasını daha mantıklı buluyorum.

400-500 de değil hocam maalesef, alınabilecek en uygun IPS monitör LG 24GN600-B oda 2700 TL'den başlıyor ve pivot özelliğide yok.

Renkleri IPS ve VA'ya göre dah soluk ve cansız veriyor. E-Spor için tercih edilmesinin nedeni tepkime süresiydi diye biliyorum, artık IPS paneller de düşük tepkime süreleri sunuyor. Şahsen monitör alınırken 400-500 TL daha eklenip IPS alınmasını daha mantıklı buluyorum.

Aldıgın ürün Nano IPS yada Premium IPS degil ise renkler cok karanlık oluyor ve tepkime süresi ile beraber Ghosting problemi de gün yüzüne çıkıyor. Zaten FPS oyunu oynayacak adam görüntü kalitesinden feragat edip FPS ye odaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı