LG 24GN600-B'de ghosting testinden sonra ekranda bir süre iz kalıyor

MessiLionel

Decapat
Arkadaşlar hayırlı ramazanlar. 1 ay önce LG 24GN600-B model monitör satın aldım, bugün ghosting test yapayım dedim ve videodaki gibi bir sorun gördüm. Bu normal mi? 20 30 saniye sonra kendiliğinden geçiyor. Normal sabit bir görüntü ghosting olmuyor, oluyorsa da ben fark etmiyorum galiba.

Screen Burn yaşıyorsunuz. Bu video sorununuzu geçici* olarak çözebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video yok sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Screen Burn yaşıyorsunuz. Bu video sorununuzu geçici* olarak çözebilir.
Hocam video burada emin misiniz screen burn olduğuna

Son düzenleme:

Hocam video burada emin misiniz screen burn olduğuna
Screen Burn olduğuna eminim. Frozen pixel/Screen Burn/Ghost image olarak da geçebiliyor.
Bu arada konuyu merak edip girmiştim, bildirim gelmemişti.

Anladım hocam yarın servise veriş iade talep edeceğim teşekkür ederim, video yu izlediniz mi bu arada ?
Screen Burn olduğuna eminim. Frozen pixel/Screen Burn/Ghost image olarak da geçebiliyor.
Bu arada konuyu merak edip girmiştim, bildirim gelmemişti.
Anladım hocam yarın servise veriş iade talep edeceğim teşekkür ederim, video yu izlediniz mi bu arada ?

İzledim tabii ki.

İzledim tabii ki.

İade verilecek kadar önemli bir sorun mu? Normalde her monitörde olabilir ve geçiyormuş zaten.

İade verilecek kadar önemli bir sorun mu? Normalde her monitörde olabilir ve geçiyormuş zaten.

1 ay önce aldım yani neden ekranda görüntü kalan bir monitörü kullanayım ki yani sıkıntı yaşadığım bir modeli de bir daha kullanmak istemem açıkçası.
Bu monitörü tercih edecek arkadaşlar dikkat etsin bu sorun bu modelin kronik sorunu bugün Vatan da 2 farklı monitörde deneyip fark edildi ve iade alacağım. Konuyu kapatabilirsin teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba, aradan 1 yıldan fazla geçmiş fakat aynı sorun benim de başıma geldi. Asus TUF VG27AQZ monitör aldım. Bende de aynı şekilde ufo ghosting testinden sonra başka ekrana geçince ekranda aynı çizgiler kalıyor. Bu bir hata mı yoksa her monitörde oluyor mu? İade etmeli miyim sizce?

Geri
Yukarı