LG 24GN650-B bulanık görüntü

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Kutusundan çıkan DP kablosunu kullanıyorum ve ekrana hiç alışamadım. Çamur gibi gözüküyor, sanki 1080p degilmiş gibi. Ayarlarını da yapamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz? 7 yıldır 1366x768 destekli monitör kullandım ve 1 hafta önce bu monitöre geçtim, acaba ondan mı alışamadım?

Bana göre ClearType'ın açık olması varsayılan olmalı. Çünkü kapalıyken yazılar cidden bayağı kötü. Arama kısmına Performans yazınca "Windows'un görünümünü ve performansını ayarlayın" gibisinden bir şey çıkıyor. Oradan "Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" i açık değilse açabilirsin. Okları ben koymadım Google'da bulduğum bir görsel.
Eki Görüntüle 1220393

Teşekkür ederim, ya benim gözlerim bozuluyor ya da monitöre yakından baktığım için bulanık görüyorum. Masamdan dolayı biraz yakın bakıyorum ekrana.

Teşekkür ederim, ya benim gözlerim bozuluyor ya da monitöre yakından baktığım için bulanık görüyorum. Masamdan dolayı biraz yakın bakıyorum ekrana.

Gece parlaklık 40'a düşürün hocam, gözler önemli. Film izlerken Windows gece ışığını açık kullanmanızı öneririm, bir sorunuz olursa yine yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıcakla.

Gece parlaklık 40'a düşürün hocam, gözler önemli. Film izlerken Windows gece ışığını açık kullanmanızı öneririm, bir sorunuz olursa yine yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıcakla.
Size birşey sormak istiyorum. Monitöre yukardan bakınca renkler kötüleşiyor mu? Ben normal karşımdayken bakınca normal, aşağıdan bakınca birazcık açık, yukarıdan bakınca birazcık koyu gözüküyor. Sizde de böyle mi?

Size birşey sormak istiyorum. Monitöre yukardan bakınca renkler kötüleşiyor mu? Ben normal karşımdayken bakınca normal, aşağıdan bakınca birazcık açık, yukarıdan bakınca birazcık koyu gözüküyor. Sizde de böyle mi?

Akşama doğru denerim dediğini denerim. Sağdan ve soldan bakınca sararma oluyor, onu biliyorum.

Akşama doğru denerim dediğini denerim. Sağdan ve soldan bakınca sararma oluyor, onu biliyorum.
Birde oyundayeken diyelim valorant oynuyorum ekranı çevirdiğimde uzak yerler çok hafif karıncalanıyor sabit durduğumda ise düzeliyor. Yakından baktığım için gözüme batmaya başladı, rica etsem buna da bakabilir misiniz?

Hocam o ekran kartı ayarlarıyla ilgili olmalı sanırsam. Sabitken görüntü keskin, hareketliyken daha yumuşak bir görüntü oluyor. Kenar Yumuşatma moduyla alakalı bir durum olabilir.
Yok öyle değil çevirirken böyle pikseller görüyorum. Ama aynı yerde fareyi çevirmezseken sabitken olmuyor.

Geri
Yukarı